Temposõidus krooniti olümpiavõitjateks Roglic ja Van Vleuten, Kangert 22.

Tokyo olümpiamängudel selgusid kolmapäeval parimad temposõitjad. Meeste seas krooniti olümpiavõitjaks sloveen Primož Roglic ja naiste hulgas hollandlanna Annemiek van Vleuten. Tanel Kangert sai 22. koha.

Peale ebaõnnestunud Tour de France’i näitas Roglic Tokyos omaette klassi, võites 44,2-kilomeetrise temposõidu ajaga 55.04. See teeb keskmiseks kiiruseks 48,160 km/h. Sloveen oli see juures kiireim kõigis vaheajavõtupunktides peale esimese, mis asus 9,7. kilomeetril.

Hõbemedali sai kaela hollandlane Tom Dumoulin, kaotades võitjale ühe minuti ja ühe sekundiga, pronksi teenis austraallane Rohan Dennis (+1.04). Sama ajalise kaotusega pidi neljanda kohaga leppima šveitslane Stefan Küng. Valitsev maailmameister Filippo Ganna sai viienda koha, kaotades medali ühe sekundiga.

Kangert kaotas võitjale nelja minuti ja ühe sekundiga ning sai 22. koha. „Vahet pole, kas tänane sõit oleks sellistes oludes olnud viis aastat tagasi, aasta pärast või eelmine aasta, ma lihtsalt jooksen sellise kuumaga kokku. Võin juua nagu kaamel, võin süüa lusikaga soola sisse, aga see ei muuda mitte midagi. Esimene ring oli veel enam-vähem, teine ring oli täiesti veest tühi,“ rääkis Kangert peale võistlust Eesti ajakirjanikele.

Naiste seas teenis ülekaaluka olümpiavõidu Van Vleuten, läbides 22,1 kilomeetrit ajaga 30.13. Grupisõidus hõbemedali kaela saanud hollandlanna jaoks oli tegu esimese olümpiakullaga.

„Teadsin peale grupisõitu, et olen väga heas vormis, kuigi tänu sealsele juhtunule räägiti vastupidist juttu,“ ütles Van Vleuten. „Peaaegu keegi ei maininud mu suurepärast vormi. Kui ma oleksin kulla võitnud, võib-olla oleks seda siis rohkem märgatud. Jätkasin vähemalt iseendale rääkimist, et ma olen väga hea ja ei vaadanud, mis sotsiaalmeedias toimub. Ma olen alati arvanud, et olümpiavõitjaks tulemiseks peab olema veidrik, aga ma ei ole seda. Ma ei suuda uskuda, et ma tõesti võitsin!“

Hõbemedali võitis šveitslanna Marlen Reusser (+0.56) ja pronksi hollandlanna Anna van der Breggen (+1.02).

🇪🇪⁠ 22. Tanel Kangert 59:05.25 (+4:01.06) avg 44.886 – Bianchi /10 UCI punkti

Tanel Kangerti ajad vaheajapunktides: 9.7km – 13:57.90; 15.0km – 19:24.57; 22.1km – 29:10.59; 31.8km – 43:31.64; 37.1km – 49:14.35; 44.2km – 59:05.25

Pildigalerii siin

Loe lisa:
JÄRELVAADATAV ⟩ Tanel Kangert lõpetas temposõidu kolmandas kümnes, Roglic võttis ülivõimsa võidu
OTSEBLOGI | Kangertile temposõidus 22. koht, ülivõimsa lõpu teinud sloveenile seljavõit
Tanel Kangert lõpetas temposõidu 22. kohal, võit läks Sloveeniasse
DELFI TOKYOS | Ilmselt karjääri viimase olümpiasõidu teinud Kangert: kohutav, ma lihtsalt jooksen kokku sellise kuumaga
OTSEÜLEKANNE ⟩ Tanel Kangert lõpetas temposõidu avagrupi viiendana, tugevamad alles startimas
Hollandi rattur tegi temposõidus vigade paranduse ja krooniti nüüd reaalselt olümpiavõitjaks