Temposõidu Euroopa meistriteks krooniti Tarling ja Reusser, eestased kõrgesse mängu ei sekkunud

Rein Taaramäe

Hollandis Drenthes alanud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel sõideti avapäeval individuaalsed temposõidud. Eliitklassides võidutsesid Marlen Reusser ja Joshua Tarling.

19-aastane Tarling võidutses eliitklassi meeste konkurentsis esmakordselt. Ta sõitis 29,8 kilomeetrit ajaga 31 minutit ja 30 sekundit. Tiitlikaitsja Stefan Bissegger pidi leppima teise kohaga, kaotades võitjale 42 sekundiga ning pronksise autasu sai kaela belglane Wout van Aert, jäädes parimale alla 43 sekundiga. Eesti valitsev temposõidu meister Rein Taaramäe sai 25. koha, kaotades inglasele kahe minuti ja 40 sekundiga.

Eliitnaiste klassis võidutses kolmandat aastat järjest šveitslanna Marlen Reusser. Tema võiduajaks mõõdeti 29,8-kilomeetrisel võistlusmaal 35 minutit ja 53 sekundit. Inglanna Anna Henderson kaotas talle 43 ja austerlanna Christina Scweinberger 44 sekundiga. Ühtki eestlannat stardis ei olnud.

Kuni 23-aastaste naiste seas sõitis eestlaste parima tulemuse välja Laura Lizette Sander, kes sai 22. koha. 19,8 kilomeetri pikkusel distantsil kaotas ta Euroopa meistri tiitli pälvinud inglannale Zoe Bäckstedtile (24.25) kolme minuti ja 13 sekundiga. Teise eestlannana stardis olnud Elisabeth Ebras sai 25. koha, jäädes võitjast maha kolme minuti ja 21 sekundiga. Hõbedase autasu teenis valitsev maailmameister Antonia Niedermaier (+0.58) ja pronksise soomlanna Anniina Ahtosalo (+1.34). Seejuures lõpetas viie parema seas kaks soomlannat, kui Wilma Aintila (+1.38) sõitis välja viienda tulemuse.

Kuni 23-aastaste meeste klassis läks võit Belgiasse, kui esimese koha pälvis Alec Segaert (22.02). Ta edestas taanlaseid Carl-Frederik Bevorti ja Gustav Wangi vastavalt 38 ja 52 sekundiga. Mitu aastat Tartu2024 Cycling Teamis sõitnud leedulane Aivaras Mikutis (+0.57) sai viienda koha. Eestlased Gleb Karpenko (+2.12) ja Frank Aron Ragilo (2.30) pälvisid vastavalt 26. ja 27. koha.

Meesjuunioride klassis teenis ülekaalukalt esikoha taanlane Albert Withen Philipsen, kes läbis 19,8 kilomeetrit ajaga 22 minutit ja 48 sekundit. Norralane Jörgen Nordhagen (+0.47) sai teise ja belglane Sente Sentjens (+0.49) kolmanda koha. Parima eestlasena lõpetas Oliver Mätik 31. kohal, kaotades võitjale ühe minuti ja 55 sekundiga. Oskar Küüt (+2.13) sai 37. ja Virgo Mitt (+2.31) 47. koha.

Naisjuunioride võistlusel ei saanud keegi vastu itaallannale Federica Venturellile, kelle tulemuseks mõõdeti 26 minutit ja 23 sekundit. Hõbemedal riputati kaela rootslannale Stina Kagevile (+0.24) ja pronksmedal sakslannale Hannah Kunzile (+0.33). Ühtki Eesti naisjuuniorid võistlemas ei olnud.

Neljapäeval peetakse EM-il segateatevõistlused, kus Eesti koondiseid stardis ei ole. Grupisõidud on kavas reedel, laupäeval ja pühapäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X