Temposõidu Eesti meistri tiitlid võitsid Taaramäe ja Soonik

Columbia-Kivi Eesti meistrivõistlustel Kuremaal pälvisid esikohad absoluutarvestuses Rein Taaramäe ja Kristel Sandra Soonik. Seejuures alistas Taaramäe vaid 0,27 sekundiga Tanel Kangerti.

35-kilomeetrisel distantsil alustas võistlust kiiremini Taaramäe, kuid seejärel läks juhtima Kangert. Kui avatud liiklusega sõidul jäi esmalt mootorrattur ette Taaramäele, siis Kangert kaotas aega talle ette jäänud sõiduauto tõttu. Finišis lahutaski kahte World Touri kuuluvat ratturit vaid 0,27 sekundit. Tiitlikaitsja Taaramäe tunnistas lõpujoone ületamise järel, et tema kasuks mängis võimalus viimasena startida, teades seejuures enne teda alustanud ratturitega vahesid. Pronksmedali sai kaela Norman Vahtra, kes kaotas kahele esimesele ühe minuti ja 14,71 sekundiga.

Vaid 0,4 sekundit peale Vahtrat lõpetas parim kuni 23-aastaste vanuseklassi rattur Joonas Kurits, kes pälvis meistrikulla 1,9-sekundilise eduga pühapäeval U-23 grupisõidus Eesti meistriks kroonitud Gleb Karpenko ees. Pronksmedali sai kaela Rait Ärm, kes kaotas Kuritsale 16 sekundiga.

35-kilomeetrisel võistlusmaal asusid Columbia-Kivi Eesti meistrivõistlustel tiitleid jahtima ka eliitklassi ja kuni 23-aastased naisratturid. Üldarvestuses pälvis esikoha Kristel Sandra Soonik ajaga 50.06, saades kaela U-23 klassi kuldmedali. Teise koha sai eliitklassi arvestuses Eesti meistriks kroonitud Hanna Karoline Taaramäe (+28,81) ja kolmanda U-23 klassi hõbemedalist Aidi Gerde Tuisk (+38,57). Eliitklassis teenis hõbedase autasu Karmen Reinpõld (+47,75) ja pronksise Krista Karing (+5.48,55).

Teised vanuseklassid võistlesid 17,5-kilomeetrisel distantsil. Esikolmikusse jõudsid:
N16: Zlata Broniševskaja (27.49,52), Liisi Lohk (+1,21), Maria Treier (+55,7)
M16: Henri Arjus (24.04,64), Ron Rooni (+16,04), Joonas Jaht (+33,55)
NJ: Laura Lizette Sander (24.18,74), Elisabeth Ebras (+12,34), Marii-Isabel Allikberg (+2.48,04)
MJ: Frank Aron Ragilo (21.11,65), Romet Pajur (+26,69), Oliver Rüster (+53,30)
NSen1: Kristi Kuldkepp (27.00,8), Mari Kruuser (+40,44), Birgit Titto (+1.41,57)
MSen1: Taavi Kannimäe (21.44,52), Sander Värv (+1.19,36), Jevgeni Jefimov (+1.35,11)
NSen2: Triin Kull (26.47,41), Eike Sild (+1.56,21), Mari-Liis Juul (+2.22,36)
MSen2: Emeri Lepp (22.39,99), Andre Kull (+1,53), Caspar Austa (+5,01)
MSen4: Väino Kaur (24.04,09), Virgo Karu (+38,31), Urmas Põldre (+1.52,49)
MSen5: Urmas Karlson (25.55,76), Aimur Uuk (+1.11,48), Oleg Vassiljev (+2.31,12)
MSen6: Margus Merisalu (27.16,64), Ülo Kuljus (+35,12), Nikolai Fjodorov (+2.08,86)
MSen7: Anatoli Männi (30.17,85), Aapo Rammo (+0,83), Anti Oot (+2.29,19)
MSen8: Ülo Treufeldt (32.14,24), Jüri Juul (+35,26), Leo Härm (+43,78)
MSport: Maikel Kuusma (23.56,79), Mihkel Kalja (+48,85), Cristen-Evary Sarapuu-Sikka (+2.08,28)

Columbia-Kivi Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval ja pühapäeval grupisõitudega, kui võisteldakse koos lätlaste ja leedukatega ühistel Baltimaa meistrivõistlustel.

Pildigalerii siin tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Columbia-Kivi, Jõgeva vald, AS Hepsor, Soela Rannamajad, Škoda Laagri, Moreen OÜ, Hearum, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Graanul Invest AS.

Loe veel:
EJL: Columbia-Kivi EMV eraldistardist sõidus naiste eliidi ja U23 paremik
EJL: Columbia-Kivi EMV eraldistardist sõidus selgusid meeste arvestuses eliidi ja U23 paremik