Temposarja võitja arvates tegi koroonapaus ratturid tugevamaks

artjom

Maanteratta Filter Temposarja viimase etapi Viimsis võitis Cycling Tartu rattur Artjom Mirzojev. Viiest etapist koosnenud sarja üldvõitjaks tuli Harri Sokk, naistest oli parim Dana Rozlapa.

Kuigi Viimsis peetud Filter Temposarja viimasel etapil teenisid tuulistes oludes kolmikvõidu Cycling Tartu ratturid, saavutas sarja esikoha kõigil viiel etapil stabiilseimaid tulemusi näidanud Tabasalu Triatloniklubi liige Harri Sokk. Tänasel 14-kilomeetrisel eraldistardist sõidul sai Sokk 11nda koha, kaotades võitnud Mirzojevile 46 sekundiga. Seejuures mõõdeti võitja keskmiseks kiiruseks koguni 48,9 kilomeetrit tunnis.

Harri Soku jaoks ei olnud sarja üldvõit niivõrd oluline, kuid võitmine on spordimehele muidugi magus. “Ega väga olulised ei ole, aga asi ikkagi, eriti sel aastal, kui võistlusi niigi vähe,” nentis Sokk. “Konkurents on ka olnud tänavu väga tihe, punkt-punktis. Päris oluline ikkagi kallutada need väikesed hetked enda kasuks ja saada võit kirja.”

Filter Temposarjast võtab osa keskmiselt 250 ratturit ning radu läbivad väga erinevatel tasemetel spordisõbrad. Sarja üldvõitja Harri Soku sõnul oli ratturite tase tänavu just koroonapausi tõttu väga tugev. “Usun küll, eriti sellisel spordialal nagu temposõit. Sisetrennid ja pukitrennid annavad väga suurt efekti, sellised konstantsed suure võimsusega pingutused. Treeningmetoodikad on palju paremad toatingimustes ja ma arvan, et enamik esiotsamehi just selle pealt on ka hästi sõitnud,” arutles Sokk.

https://sport.err.ee/1106951/temposarja-voitja-arvates-tegi-koroonapaus-ratturid-tugevamaks

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X