Temposarja etapid sõidetakse viiel järjestikusel nädalavahetusel

filter

Filter Temposari alustab hooaega 31. mail peatselt valmival Kose-Ardu uhiuuel maanteel, mis on ühtlasi ka ainulaadseks võimaluseks uudistada Eesti esimest kiirteed. Kavas on 20 kilomeetri pikkune eraldistart ja kolme kilomeetri pikkune tempojooks.

Eriolukord on olulisel määral muutnud ka sarja kalenderplaani. Esialgse kuue osavõistluse asemel on tänavu kavas viis etappi, mis toimuvad järjestikustel pühapäevadel kuni 28. juunini. Kuna inimeste tervis on sarja esmane prioriteet, siis varasemaga võrreldes on kasutusele võetud järgmised ohutusmeetmed:

1) Kuna osalejate arv on regulatsioonidest tulenevalt piiratud, siis pääseb osalema vaid eelregistreerimisega. Kohapealset registreerimist ei toimu.

2) Startida saab vaid eelregistreerimisel väljastatud oma stardiminutil. Võistluslinnakusse palume tulla maksimaalselt 15 minutit enne starti ning võimalusel palume lahkuda mitte hiljem kui 15 minutit pärast finišeerumist.

3) 2+2 reeglist lähtuvalt on loobutud stardihoidjast. Stardipoodiumil on vaid võistleja ja stardikohtunik.

4) Paarissõidu etapid on asendatud individuaalse eraldistardiga. Seega kõigil viiel etapi on kavas individuaalsed temposõidud/jooksud.

5) Pakihoid ei tööta, sest see tooks kaasa erinevate inimeste asjade koondumise ühte telki. Korraldajad paluvad jätta üleliigsed asjad enda autosse.

6) Lastebatuuti ei püstitata, kuna seal ei ole võimalik 2+2 reeglit järgida.

Kuigi piiranguid ja ohutusmeetmeid on palju, siis sportliku poole ja rajaturvalisuse osas järeleandmisi ei ole. Korraldajad on veendunud, et temposari on üks kontaktivabamaid ja turvalisemaid võistlusformaate.

Temposarja etapid:

31. mai – Kose-Risti 20 km ratas, 3 km jooks
7. juuni – Aruküla 20 km ratas, 4 km jooks
14. juuni – Kiili 25 km ratas, 5 km jooks
21. juuni – Jüri 15 km ratas, 6 km jooks
28. juuni – Temposarja finaal

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X