TEAM VÄNT KORRALDAB EESTIS UNIKAALSE 24 TUNNISE ULTRAMATKA RANDOANDO

TEAMVÄNT

Sel korral tutvustab oma telgitaguseid Eesti Jalgratturite Liidu liige Team Vänt

Kui palju rattureid teie klubis on?

Meie klubis on 13 ratturit kolmest riigist: Laurynas Arlauskas, Romet Karu, Martin Ligema, Morten Made, Taaniel Mägi, Robert Männa, Kuldar Põder, Kos, Kristo Riimaa, Mart Vainre, Rauno Viro, Mathias Väärsi & Ailar Väärtmaa.

Millised on klubi selle hooaja eesmärgid, kuidas plaanite neid saavutada?

Team Vänt on tänavasõidu fanaatikute kambast alguse saanud rattaklubi, aga nüüd tegeletakse alaga hoopis mitmekülgsemalt. Meie sõitjaid võib näha näiteks velodroomil kaldenurka teritamas ja maanteel kiiruskatseid tegemas, aga ka matkal lilli imetlemas ning ultradistantsidel eksootilistel meeleseisunditel trippimas. Tänavu tahamegi säärase laia spektriga üritustega nagu meil on, rattaskeenes toimuvat võimalikult huvitavaks ja mitmekesiseks teha.

Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Korraldame tänavu juba viiendat aastat urbanistlikku rattafestivali Tallinn Leg Days ja palju muud, kuid põnevaim uuendus meie rattakalendris on jaanipäeval toimuv 24 tunnine ultramatk Randoando. Me ei tea, et Eestis oleks taolist checkpoint race tüüpi üritust ultradistantsina varem tehtud oleks, lisaks toimub see utoopiliselt ilusal Lahemaal.

Randoandu on seikluslik rattavõistlus, kus saab nautida aasta valgeimat ööd. Sõitu võib võtta rahuliku matkana või panna end proovile läbides võimalikult palju kilomeetreid. Checkpointid jaotuvad üle Lahemaa ja kõiki punkte pole antud ajaga kindlasti võimalik läbida. Need asuvad nii maastikul, kui teede ääres, mis annab võimaluse valida endale sobiv rada lähtuvalt ratta valikust, soovitud tempost ja sõidustiilist. Iga võistleja saab nimekirja, kus on lisaks checkpointidele erinevad ülesanded (nt enim jaanitulede külastusi), millega punkte koguda, mis tähendab lõpuks ei pruugi võitjaks osutuda pikima vahemaa läbija, vaid parim planeerija. Osaleda võib üksi või seltskonnaga. Võistlus on inspireeritud randonneuring ehk pikamaa rattasõidu distsipliinist. Randonneuringu ajal proovivad ratturid läbida ultrapikka rada, mis võib olla paarsada kuni mõnituhat kilomeetrit pikk, läbides iga mõnekümne kilomeetri järel etteantud kontrollpunkte. Eesmärk on läbida rada kindlaksmääratud aja jooksul. Sõitjad võivad reisida rühmade kaupa või üksi, kuid ei tohi kasutada kõrvalist abi. Kuulsaimad taolised sõidud: NGBDURO, Transcontinental, Paris-Brest-Paris jne.

Fotograaf: Kaija-Liisa Kuulmaa

Vaata täpsemalt Team Vänt FB-i lehelt

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X