Tea Lang pälvis granfondo MM-ilt 10. ja 25. koha

Tea Lang

Šotimaal Glasgows peetavatel jalgratturite granfondo maailmameistrivõistlustel pälvis Tea Lang oma vanuseklassis temposõidus 10. ja grupisõidus 25. koha.

55-59-aastaste temposõidus võidutses inglanna Angela Carpenter ajaga 33.20. Hõbemedali sai kaela norralanna Elin Grönvik (+1.14) ja pronksmedali austraallanna Ivana Cicchelli (+1.33). Lang kaotas võitjale nelja minuti ja 36 sekundiga ning sai 10. koha.

„Minek oli allatuult keskmise kiirusega ca 42 km/h, tagasi oli julm vastutuul ja kokku keskmine kiirus 36 km/h. Minu meelest päris normaalne,“ kommenteeris Lang oma võistlust. „Kui Eesti meistrivõistlustel oli lenksu asend korras, siis siin pidi nurka 2 cm alla poole laskma ja see mõjutas oluliselt positsiooni. Vaatamata sellele jäin oma sooritusega rahule.“

50-54-aastaste meeste seas võistles Tiit Talumaa, kes sai 28. koha. Ta kaotas maailmameistriks kroonitud lätlasele Girts Veversile (28.07) kahe minuti ja 31 sekundiga. Hõbedase autasu teenis hispaanlane Paul Patino (+0.11) ja pronksise britt Richard Brook (+0.16).

Grupisõidus pälvis Tea Lang oma vanuseklassis 25. koha, kaotades maailmameistriks tulnud belglanna Annick van Leuvenile (2:27.50) 12 minuti ja kolme sekundiga. Teine oli sakslanna Ina Pfuhler (+0.04) ja kolmas iirlanna Julie Rea (+0.04).

„Jalg oli hea ja püsisin grupi esimeses osas, kuid vajusin hiljem veidi taha poole ning umbes 15. kilomeetril toimus grupi keskel suur kukkumine. Peale seda esimese otsa omad enam tagasi ei vaadanud ja järgi ei oodanud,“ kirjeldas Lang. „Püüdsin veel meeleheitlikult vastutuules ja kergel tõusul neid kätte saada, aga ei õnnestunud. Järgmise grupiga tulin koos finišisse, kus sain oma pundist teise koha. Seepärast jääb 25. koht natuke kripeldama.“

Talumaa sai 50-54-aastaste meeste konkurentsis 42. koha. Maailmameistriks krooniti Alexandr Vinokurov ajaga 4:05.22, edestades hispaanlast Raul Patinot (+0.01) ja poolakat Adrian Jachi (+0.04). Talumaa kaotas endisele profijalgratturile, Londoni olümpiavõitjale ja praegusele Astana Qazaqstani Teami peadirektorile kaheksa minuti ja 14 sekundiga.

35-39-aastaste naiste vanuseklassis teenis Kristi Märtin 34. koha (+38.43) ja Maarja Vuin 45. koha (+59.51). Kuldmedali pälvis hollandlanna Wies de Jong (4:35.27), teine oli belglanna Kim Knaeps (+0.01) ja kolmas sloveenlanna Petra Pasar (+0.02).

55-59-aastaste meeste seas oli parim sakslane Michael Schaefer (4:09.48), edestades belglast  Lieven van de Perret (+0.00) ja kanadalast Pascal Hervet (+0.01). Fred Üprus sai 156. koha (+1:04.23).