Tasane pälvis Ardeche’i velotuuri avaetapil 14. koha

Elina Tasane

Prantsusmaal alanud rahvusvahelisel Ardeche’i velotuuri (UCI 2.1) avaetapil (Bourg-Saint-Andeol – Ruoms; 105,7 km) võidutses poolatar Daria Pikulik (Human Powered Health; 2:49.52). Elina Tasane (WCC Team) sai grupifinišis 14. koha.

Avaetapil kogunes küll üle 1700 tõusumeetri, ent võitja selgus siiski suurest grupifinišist. 26-aastasele Pikulikile järgnesid uusmeremaalanna Michaela Drummond (Farto-BTC Women’s Cycling Team) ja itaallanna Silvia Zanardi (BePink – Gold). Septembri lõpus peetavatele Euroopa meistrivõistlustele sõitev Tasane pälvis 14. koha.

„Kuumus tegi sõidu raskeks. Algul olid ees suuremad tiimid, kes panid peale kõrge tempo, et pälvida mägedefinišites punkte. Peale esimest vahefinišit sõitis eest ära 11-liikmeline grupp, kes saadi umbes seitse kilomeetrit enne lõppu kätte. Proovisime tiimiga aidata kas mind või valgevenelast, aga lõpuks tuli ikka enda eest võidelda,“ rääkis Tasane. „Andsin endast kõik ja olen tulemusega rahul. Tuuri esimesed päevad sobivad mulle rohkem. Üldarvestuse peale ma ei sõida, aga proovin mõnelt etapilt kirja saada head tulemused.“

Kokku sõidetakse velotuuril seitse etappi. Kolmapäeval on kavas Nimesi lähiümbruses 91,3 kilomeetrit. Kuna tegemist on siledama etapiga, võib taas oodata suurt grupifinišit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X