Tasane kaotas Prantsusmaal positsioone

Prantsusmaal jätkuval Ardeche’i velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil (Avignon – Pernes-les-Fontaines; 103,6 km) sai Elina Tasane (WCC Team) 54. koha.

Etapi keskel oli kaks kolmanda kategooria tõusu, mis lõhkus suure grupi. Lõpuks selgus võitja nelja ratturi vahel toimunud finišis, kus oli parim hollandlanna Loes Adegeest (IBCT) ajaga 2:33.35. Ta jättis oma selja taha sakslanna Ricarda Bauernfeindi (Canyon//SRAM Generation), ameeriklanna Emma Langley ja iirlanna Megan Armitage (IBCT). Tasane lõpetas grupis, mis kaotas võitjale üheksa minuti ja 53 sekundiga.

Adegeest kerkis liidriks ka kokkuvõttes, edestades Bauernfeindi ja Langleyd kolme sekundiga. Tasane jätkab võistlemist 45. positsioonil, jäädes esimesest üheksa minuti ja 56 sekundi kaugusele.

Reedel on velotuuril kavas 105,2-kilomeetrine etapp marsruudil Beauchastel – Sarras.