Tasane ja Soonik käisid UCI noorte talentide laagris

Kristel Sandra Soonik ja Elina Tasane

Viljandi Rattaklubi ratturid Elina Tasane ja Kristel Sandra Soonik käisid detsembri alguses Šveitsis Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu treeningkeskuses viie päeva pikkuses UCI noorte talentide laagris.

Laagrisse olid kutsutud lisaks Tasasele ja Soonikule kaks Indoneesia ja kolm Islandi neidu. Viie päeva jooksul tehti teste nii jõusaalis kui ratta seljas. Kui jõusaalis vaadati üle kätekõverduste, toenglamangu ja kükkide jõudlus ning tehnika ja tasakaalu harjutused, siis ratta seljas tuli endast parim anda kuue ja 30 sekundi spurdis ning nelja minuti pikkusel pingutusel. Lisaks viidi iga laagris osalenud noore talendiga läbi individuaalne intervjuu, kus arutleti nii tulevikuplaanide kui varasema treeningkogemuse üle.

„Meile tutvustati tervet UCI treeningkeskust – mis seal on ja kes seal töötavad. Kõik inimesed ja treenerid olid väga sõbralikud,“ rääkis Soonik. „Lisaks testidele saime treenida nii maanteel, maastikul kui trekil.“

Tasane lisas: „Kõik päevad olid väga motiveerivad ja vahvad. Treener õpetas meile väikeseid, kuid väga olulisi salanippe. Üldmulje jäi kõigest ja kõigist väga hea. Kõik olid sõbralikud ja lõpuks oli isegi kurb lahkuda.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X