Tasane finišeeris naiste Tour de l’Aveniri teisel etapil 20 parema seas

Elina Tasane

Prantsusmaal jätkuval kuni 23-aastaste naiste velotuuril Tour de l’Avenir Femmes pälvis Elina Tasane (WCC Team) teisel etapil (Charolles – Louhans-Chateaurenaud; 91,8 km) 19. koha.

Võistluse võitis suurest grupifinišist šveitslanna Linda Zanetti (2:23.49), edestades belglannat Julie de Wildet ja hollandlannat Fem van Empelit. Tasase sõnul toimus juba võistluse neutraalstardi ajal mitmeid kukkumisi, millest tal õnnestus pääseda. „Suuremad tiimid kontrollisid võistlust, seega oli terve etapp pigem lihtne,“ rääkis Tasane. „Sõit muutus lahtisemaks, kui ühel kiirel laskumisel oli suurem kukkumine, milles kahjuks ise ka sees olin. Jäin terveks, kuid viimasel kaheksal kilomeetril oli päris raske ette tagasi saada, kuna meil endal rongi polnud. Proovisin teiste rongide vahelt läbi pugeda, aga 19. koht jäi täna minu laeks. Lootsin paremat, aga olen rahul.“

Velotuuri kokkuvõttes hoiab liidripositsiooni sakslanna Antonia Niedermaier. Talle järgnevad inglanna Anna Shackley (+0.14) ja hollandlanna Shirin van Anrooij (+0.23). Tasane jätkab võistlust 96. kohal, jäädes liidrist nelja minuti ja 24 sekundi kaugusele.

Mitmepäevasõidu kolmandal etapil sõidetakse 97,3 kilomeetrit finišiga Val-d’Epys.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X