Tartus triumfeerinud Mihkel Räim võitis Tour of Estonia

641387hf130t27

Tour of Estonia viimasel etapil, Tartu GP-l (173 km) võidutses Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim, kes pälvis sellega ka tuuri üldvõidu.

Kolmandal ringil lasti viiel jooksikul eest ära minna: Emil Lindgren (Rootsi rahvuskoondis), Raman Ramanau (Valgevene, Minsk Cycling Club), Karel Tyrpekl (Tšehhi, Tufo Pardus Prostejov), Aleksejs Saramotins (Läti rahvuskoondis) ja Marceli Boguslawski (Poola, Wibatech Merx 7R). Jooksikute edu püsis stabiilselt minuti-kahe vahel.

11. ringil läksid aga Eesti koondislased Alo Jakin, Oskar Nisu ja Gert Jõeäär peagrupi etteotsa ning hakkasid tempot tegema. Töö kandis vilja, sest jooksikute kaheminutiline edu hakkas järsult kahanema – vähem kui poole ringiga sõitis peagrupp tagasi 50 sekundit. Kui lõpuni jäi seitse ringi, püüdiski grupp jooksikud kinni.

Kuus ringi enne lõppu pääsesid grupist minema neli meest: Piotr Konwa (Poola, Wibatech Merx 7R), Timon Loderer (Saksamaa, Hrinkow Advarics Cycleang) ning Eesti koondislased Jakin ja Norman Vahtra. Põhiliselt tegid neist tööd kaks viimasena nimetatut.

Viis ringi enne lõppu vedasid jooksikute seltskonda ikka eestlased, vahe peagrupiga oli täpselt üks minut. Kolm ja pool ringi enne lõppu eraldus peagrupist 16 meest, nende seas ka eestlased Rait Ärm, Peeter Pruus ja Israel Cycling Academy värve esindav Mihkel Räim. Õige pea püüdsid nad neli jooksikut kinni.

Natuke enam kui kaks ringi enne lõppu toimus järjekordne rünnak ning eest pääsesid viis meest: Räim, Pruus, Michel Podalski (Wibatech Merx 7R), Joonas Henttala (Team Novo Nordisk) ning Viesturs Luksevics (Läti, Amore & Vita – Prodir). Kaks ringi enne lõppu oli neil peagrupiga sisse sõidetud rohkem kui 20-sekundiline edu.

Eelviimasel ringil panid Pruus ja Räim Vanemuise tõusul sisse järgmise käigu, mis käis Henttalale ja Luksevicsile üle jõu. Üks ring enne lõppu oli ette jäänud kolmiku edu jälitajate ees 40 sekundit.

Viimasel ringil ründas Räim. Podalski suutis temaga kaasa minna, Pruus aga mitte. Podalski ja Räim pidasid koos ees lõpuni vastu, finišisirgel polnud poolakast eestlasele vastast ja nii võitiski Tartu GP ja ühtlasi tänavuse Tour of Estonia saarlane Mihkel Räim. Talle ja Podalskile järgnes grupifiniši võitnud venelane Roman Maikin (Minsk Cycling Club).

Üldises paremusjärjestuses tegi Räime koduklubi Israel Cycling Academy puhta töö, sest teise koha saavutas proloogi võitnud austerlane Matthias Brändle ning kolmanda koha sai eilse Tallinn-Tartu GP võidumees Rudy Barbier (Prantsusmaa).  Teisisõnu: Iisraeli klubi võitis kõik tuuri etapid ja ka üldise paremusjärjestuse.

Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha mõistagi Israel Cycling Academy, mägedekuninga tiitli võitis Isac Lundgren (Rootsi rahvuskoondis), punktide arvestuses triumfeeris Räim ning parim noorrattur oli Emil Lindgren (Rootsi rahvuskoondis).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X