Tartus toimub taas maailma suurim laste rattaüritus

Tour of Estonia 2019
Laupäeval, 28. mail toimuvad Tartu Rattaralli lastesõidud, mida peetakse suurima osalejate arvuga laste rattafestivaliks maailmas. Kahel viimasel aastal on üritus koroonaviiruse tõttu küll ära jäänud, kuid tänavu saavad kõik väikesed rattasõbrad taas ühiselt sõidurõõmu nautida. Stardid antakse Turu tänaval alates kella 11-st.

Distantside valikus on 500 m ja 1 km, mis kulgevad mööda Turu tänavat ning 5 km distants teeb ringi mööda Teguri, Tähe ja Riia tänavat. Kõige lühema distantsi puhul on rajale lubatud ka lapse saatja. Autoliiklus on ürituse ajal suletud.
10-aastane Karl Marten, kes on Tartu Maratoni Laste Klassiku üritustel osalenud juba üle 30 korra, tuleb ka seekord. “Sellepärast, et rattasõit on väga tore ja sport on väga tore ja rattaga sõita ma igatahes oskan,” leiab noor rattur. Et väikesed spordisõbrad tunneksid end rajal võrdsetena, siis parimaid välja ei selgitata ja finišis saavad omale medali ja midagi maitsvat kõik osalejad. “Pärast võistlust saab ikka mingi auhinna ka,” nimetab Karl Marten põhjuse, miks ta eesolevat rattarallit ootab.
Rattaralli lastesõitudel on vahvaid tegevusi kogu perele. Kohal on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ning batuudid lastele. Ürituse lõpus toimub loosimine kõigi osalejate vahel, kus jagatakse välja auhindu koostööpartneritelt.
Ürituse osalemistasu on 3 eurot. Korraldusmeeskond soovitab osalejad Tartu Maratoni veebilehel eelregistreerida, kuid kirja saab sõidule panna ka ürituse hommikul kohapeal. Sõidupäeva hommikul tasub aegsasti kohale tulla. Lisainfot Tartu Rattaralli lastesõitude kohta leiab siit: https://tartumaraton.ee/et/tartu-rattaralli-2022/lastesoidud
Päev pärast lasteüritusi, 29. mail toimuvad Hawaii Expressi 41. Tartu Rattarali põhisõidud distantsidel 27, 60 ja 128 km.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X