Otepääl selgusid seenioride Eesti meistrid mitmepäevasõidus

20220731_133105

Seenioride Eesti meistrid selgusid nädalavahetusel 21. Tartu Velo tuuril. Kuldsed medalid teenisid Viljar Kuljus (MSen1), Rainer Sildvee (MSen2), Eero Kiskonen (MSen3), Väino Kaur (MSen4), Toomas Viigipuu (MSen5), Margus Merisalu (MSen6) ja Kristi Kuldkepp (NSen).

Velotuur algas laupäeval Tehvandil viiekilomeetrise proloogiga, kus üldarvestuses võidutses Kuljus ajaga 7.16,46. Oliver Dalberg kaotas talle 23,76 sekundiga ja Rainer Sildvee 28,58 sekundiga. Kiireim naine oli Kuldkepp ajaga 8.36,41.

Samal õhtul sõideti Otepää – Pringi – Arula – Sihva – Vana roll – Tehvandi ringil 49,5-kilomeetrine grupisõit. Väikesest pundist näitas parimat sprindijalga Dalberg (1:14.10), jättes selja taha Jaanus Linkgreimi ja Sildvee. Kiireim naine oli taas Kuldkepp (+0.18), edestades Mari-Liis Juuli (+14.45) ja Ly Purit (+16.46).

Pühapäeval selgitati parimad välja händikäp-sõidus, kus 12-kilomeetrisel distantsil starditi vastavalt eelnevale üldjärjestuse kohale viitstardist ning sellises järjestuses nagu lõpetati, oli ka üldine paremusjärjestus. Kuljus edestas lõpuks Dalbergi 12 ja Sildveed 13 sekundiga. Üldarvestuses jõudsid kümne parema sekka veel Eero Kiskonen, Raimo Ruus, Aivar Lagenõmm, Riho Alaru, Sergei Karpenko, Andres Kulbin ja Maikel Kuusma. Parima naisena lõpetanud Kuldkepp oli üldarvestuses 30.

Vanuseklasside kolm paremat:
MSen1 – Viljar Kuljus, Oliver Dalberg, Raimo Ruus
MSen2 – Rainer Sildvee, Kristian Kool, Margus Ruse
MSen3 – Eero Kiskonen, Aivar Lagenõmm, Sergei Karpenko
MSen4 – Väino Kaur, Alar Nigul, Andrei Zagitov
MSen5 – Toomas Viigipuu, Ahto Pärt, Ardu Ernits
MSen6 – Margus Merisalu, Ervin Luur, Aapo Rammo
NSen –  Kristi Kuldkepp, Mari-Liis Juul, Ly Puri

Fotod EMV mitmepäevasõidus seenioritele siin tulemused siin

Loe veel:

Eesti meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioridele juba sel nädalavahetusel!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X