Tartus selgusid Eesti noorte meistrid BMX krossis

BMX kross

Tartus Tähtvere BMX jalgrattakrossirajal peeti laupäeval BMX krossi Eesti noorte meistrivõistlused. Erinevates vanuseklassides pälvisid esikohad Bianka Leetberg (G7-8), Koit Carlos Kesa (B7-8), Jesse Laur (B9-10), Laura Kiss (G9-10), Ottomar Saag (B11-12), Markus Mõttus (B13-14), Elis Maarja Aardevälja (G15-16) ja Luukas Lajal (B15-16).

G7-8 klassis järgnesid Leetbergile Loviise Ant ja Triinebel Kuris. Sama vanade poiste hulgas pälvisid Kesa järel hõbedase ja pronksise autasu vastavalt Ats Helemets ja Indrikis Cipe.

B9-10 klassis edestas Laur teiseks tulnud Ever Richard Rannametsa ja kolmanda koha pälvinud Lukas Herman Staskevitsi. Sama vanade tüdrukute hulgas oli Kiss parem Adeele Tanist ja Lisandra Haljastest.

B11-12 klassis sai Saag jagu Oliver Pauskarist ja Airon Savist, B13-14 klassis astusid pjedestaalil Mõttuse kõrvale Ruudi Lumiste ja Heron Helemets.

G15-16 klassis said Aardevälja järel vastavalt teise ja kolmanda koha Kaari Visnapuu ja Mirle-Neora Adusoo. Sama vanade noormeeste seas järgnesid Lajalile Joonas Vaikmäe ja Sten Tristan Raid.

Pühapäeval on kavas BMX krossi Eesti meistrivõistlused juunioridele ja täiskasvanutele. Noorematele vanuseklassidele peetakse samal ajal Tartu Velo karikavõistlus.

2023. aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Soela Rannamajad, Floorin.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X