Tartu2024/BCC tuli välja uue võistluskalendriga

Adam_Illingworth-20200110_BCC Camp_day1-IMB_3697-Web

Baltimaade ainuke Eestis registreeritud UCI continental taseme meeskond Tartu2024/BalticChainCycling.com postitas täna oma lehel uue Covid19 järgse võistlusprogrammi.

Tartu2024/BCC poisid on saanud võistelda juba mai algusest saati nende treenerite leiutatud võimsusmeetritel põhinevatel  Super Gregario võistlussarja etappidel, aga 20.mail saadi juba rõõmu tunda ka Eesti Jalgratturite Liidu kalendris olevast Transtar Temposarja etapist, kus võeti põhisõidus kolmikvõit.

Nüüd lähevad Eesti U23 koondise kandidaadid ja Tartu2024/BalticChainCycling.com ratturid mai lõpust Käärikule laagrisse ja juuniorite koondis ühineb nendega nädal hiljem. Lisaks kodustele sõitudele kogutakse ka hulgaliselt grupisõidukilomeetreid laagris.
” Nüüd läheb programm päris tihedaks, sest võistlemine on Eestis jälle lubatud ja ratturitele see meeldib. Üksinda või väikese grupiga treenides jäävad paljud grupisõidu elemendid omandamata. U19 ja U23 ratturitel on arenemiseks vaja võistelda. Lisaks on ennast treeningutel väga raske kokku võtta kui pole saanud pikka aega võistelda või suures grupis treenida. Vaimselt on üheskoos pingutamine palju lihtsam ja pakub sõidumeestele pigem vaheldust ja meeldivat adrenaliini kui kohustust,” kommenteeris Eesti koondise peatreener Jaan Kirsipuu.

“Eestlastena võime väga õnnelikud olla, et meil on siin asjad kontrolli all ja võistlemine on jälle võimalikuks tehtud. Kindlasti saame sellel suvel palju kodus võistelda ja võibolla sõidame ka Hawaii Express Estonian Cupi maastikurattamaratone, sest uute UCI kalendrisse märgitud võistluste toimumine pole sugugi nii kindel. Ainult kodustest maanteevõistlustest ei piisa, et poisid vajaliku mahvi kätte saaksid. Võistluskorraldajad nagu ka paljud teised on suures teadmatuses, kas viirus taandub augustiks piisavalt, et piirid avataks ja korraldamine jälle võimalikuks saaks. Igaljuhul tundub, et meil siin Baltimaades on kõik kontrolli all ja vähemalt Balti Keti Velotuur toimub nii või naa, olgu siis kasvõi ainult Baltimaade sõitjatele. See on ka meie üks suurimaid eesmärke hetke seisuga,” avaldas Eesti U23 koondise treener ja Tartu2024/BCC eestvedaja Rene Mandri.

Võistluskalender on nähtav siin:
https://www.cyclingtartu.com/kalender

Foto autor: A.Illingworth /BalticChainCycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X