Tartu Teate Rattamaraton – hea võimalus valmistuda maratonipäevaks

Allan_Oras

Nädal enne Tartu Rattamaratoni stardib Tartu Teate Rattamaraton. Tiimid läbivad 89 km pikkuse distantsi kolmes etapis, mis muudab võistluse jõukohaseks ka väiksema ettevalmistusega harrastajatele.

2009. aasta Euroopa meister maastikurattamaratonis ja Moomoo rattariiete looja, Allan Oras, on üritusest koos kolleegidega osa võtnud kolm korda. „Eelmise aasta kuues koht oli ääretult suurt rõõmu ja elevust pakkuv. Ootused selleks aastaks on ka kõrged, kuid juba ettevalmistus koos meeskonnaga on olnud üks suur lisamotivaator,“ nendib ta. Ta loodab, et sellised ühised tegevused annavad indu ja julgust ka teistele ettevõtetele ja sõpruskondadele.

„Meie läheme Moomoo meeskonnaga sõitma tulemuse peale, aga tegelikult on Teate Rattamaraton just selline üritus, kuhu võib minna ka väiksema ambitsiooniga – lihtsalt koos sõprade ning kolleegidega mõnusat päeva rattasadulas veetma ilusas looduses, hästi ettevalmistatud ja turvatud üritusel,“ tõdeb Oras.

Teate Rattamaratoni kolmeliikmelised tiimid läbivad 89 km kolmes etapis: 29,5 km, 36,8 km ja 22,4 km. Rajal on kaks teeninduspunkti, finišis toitlustus ning rattapesu.

Nakkusohutuse tõendamine

Tartu Teate Rattamaratonil kontrollivad korraldajad nakkusohutust 18-aastatel ja vanematel inimestel. Nakkusohutuse tõendamiseks on kolm varianti: ürituse toimumise päeval kehtivad vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendid.

Osalejad peavad nakkusohutust tõendama stardinumbrit kätte saades kas Tartu Maratoni büroos (Laulupeo puiestee 25) või stardis (võistluspäeval alates 1,5 tundi enne starti). Kiirtestimise võimalust Teate Rattamaratonil ei ole. Stardinumbri esitamisel antakse käepael, mis võimaldab liikuda stardis, finišis ja vahetusalas.

Rattamaratoni treeningpäev

Kehtivate piirangute tõttu ühistreeningut tavapärasel kujul ei toimu. Selle asemel on treeningpäev, kus osalejad saavad endale sobival kellaajal tähistatud rattamaratoni rajaga tutvuda.Osalejad saavad täita joogipudelit rajal iseteeninduslikes joogipunktides ja finišis on rattapesu võimalus.

Tartu Rattamaraton toimub 19. septembril, valikus on 89, 40 ja 21 km. Soodsaima hinnaga saab registreerida kuni 13. septembrini.

septembril toimuvad Tartu Tähtvere spordipargis lastesõidud. Registreerimine algab 10. septembril.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X