Tartu Tähtvere BMX jalgrattakrossi rajal peeti Eesti noorte meistrivõistluste avaetapp

Tartu Tähtvere BMX jalgrattakrossi rajal peeti Eesti noorte meistrivõistluste esimene etapp. Kõige vanemate poiste arvestuses pälvis esikoha Tõnis Mugra (BMX Racing Estonia) ja tüdrukute hulgas Elis Maarja Aardevälja (Vooremaa Centrum).

Mugra alistas 15-16-aastaste noormeeste finaalsõidus Oliver-Sten Saare (BMX Racing Estonia) ja Rasmus Kissi (BMX Racing Estonia). Aardevälja sai sama vanade neidude konkurentsis jagu Kaari Visnapuust (Tartu SK Velo) ja Ketrin Mesilast (Kalevi Jalgrattakool).

13-14-aastaste noormeeste seas alustas Eesti meistrivõistluseid võidukalt Sten-Tristan Raid (BMX Racing Estonia), alistades finaalsõidus Oliver-Siim Simensoni (BMX Racing Estonia) ja Luukas Lajali (Airpark Spordiklubi). 11-12-aastaste poiste klassis jõudsid esikolmikusse Trevor Uiga (Airpark Spordiklubi), Mattias Laur (BMX Racing Estonia) ja Jesper Varep (Tartu SK Velo). Sama vanade tüdrukute hulgas olid parimad Mirle-Neora Adusoo (Peloton), Lisandra Haljaste (Viljandi Rattaklubi) ja Paula Palmiste (BMX Racing Estonia).

B9-10 vanuseklassis ei saanud keegi sedapuhku vastu Ever-Richard Rannametsale (Airpark Spordiklubi), kes jättis selja taha lätlase Alens Kupcansi (BMX Riga) ja Oliver Pauskari (Airpark Spordiklubi). G9-10 klassis pälvisid kaksikvõidu lätlannad Elizabete Kande (BMX Marupe) ja Paula Eiduka (Valmieras Puikas). Kolmanda koha sai Isabel Kiis (Kalevi Jalgrattakool).

Seitsme ja kaheksa aasta vanuste poiste hulgas sai esikoha Kristen Kaur Aardevälja (Vooremaa Centrum), teisena lõpetas Oskar Kruus (Peloton) ja kolmandana lätlane Oskars Viksna (BMX Riga). Sama vanade tüdrukute hulgas sai Laura Kiss (BMX Racing Estonia) jagu Loviise Antist (Viljandi Rattaklubi) ja Lenna Tigasingist (Viljandi Rattaklubi). Kõige nooremate poiste hulgas läks kolmikvõit aga Lätti, kui esikohale sõitis end Mateo Bogomazovs (BMX Adazi), teisele kohale Hugo Zabirko (BMX Adazi) ja kolmandaks Karlis Kramins (BMX Adazi).

Samade võistluste raames peetud Estonian Openil pälvis JM ja EM klassis esikoha lätlane Davis Janis Elberts (Talava), jättes selja taha eestlased Ardo Oksa (Peloton) ja Rikojan Tugedami (Tartu SK Velo). Cruiser klassis olid parimad Andrus Mõttus (Tartu SK Velo), Janek Maidla (CC Rota Mobilis) ja Kaarel Maaten (Tartu SK Velo).

Päev hiljem peeti samas kohas Tartu linna meistrivõistlused. Esikolmikusse jõudsid järgmised võistlejad:

B15-16: Tõnis Mugra (BMX Racing Estonia), Mikk Metsaots (Airpark Spordiklubi), Joonas Vaikmäe (Tartu SK Velo)

G15-16: Elis Maarja Aardevälja (Vooremaa Centrum), Kaari Visnapuu (Tartu SK Velo), Mirle-Neora Adusoo (Peloton)

B13-14: Oliver-Siim Simenson (BMX Racing Estonia), Ruudi Lumiste (BMX Racing Estonia), Markus Mõttus (Tartu SK Velo)

B11-12: Trevor Uiga (Airpark Spordiklubi), Mattias Laur (BMX Racing Estonia), Konrad Kasemaa (Airpark Spordiklubi)

B9-10: Gregor Sahk (Tartu SK Velo), Kriss Ivanovs (Valmieras Puikas), Jesse Laur (BMX Racing Estonia)

G9-10: Elizabete Kande (BMX Marupe), Mia Gaspare (BMX Adazi), Adeele Tani (TÜ ASK)

B7-8: Kristen Kaur Aardevälja (Vooremaa Centrum), Hans Helemets (Tartu SK Velo), Remo Paur (BMX Racing Estonia)

B6: Christofer Robin Pabor (BMX Racing Estonia), Rudolfs Ruska (BMX Adazi), Egor Lissov (TÜ ASK)

CR: Martin Mikk-Kirsme (Peloton), Kaarel Maaten (Tartu SK Velo), Edgars Upitis (Valmieras Puikas)

Impression