Tartu Rattaralli võitis esmakordselt Norman Vahtra

Norman Vahtra

Hawaii Expressi 42. Tartu Rattaralli 128 km distantsi võit läks kilomeeter enne lõppu võimsalt rünnanund Norman Vahtrale. Teisena tuli üle finišijoone lõpusprindis rootslast Hugo Forsselli edestanud Karl Kurits.

Tänavuse Tartu Rattaralli võitja selgitati välja 14-liikmelisest jooksikute grupist, mille edu jälitajate ees kasvas kohati kuni kolmele minutile. Tartu linnapiirile jõudes oli selge, et jälitajad jooksikuid kinni ei püüa ning liidrid alustasid äraminekukatseid. “Hoidsin pikalt külma närvi ning sõitsin säästlikult grupi tagumises otsas oma hetke oodates. Sõpruse sillal ründasin,” rääkis igapäevaselt Van Rysel –Roubaix Lille Metropole tiimis pedaaliv Norman Vahtra. Võitja ajaks tuli kaks tundi, 41 minutit ja 42 sekundit.

Tasavägise naiste arvestuse võitis Rootsi rattur Matilda Frantzich, kes oli kokkuvõttes 32. kohal. “Olen tulemusega väga rahul, sest ma ei oodanud võitu. Nii Tartu Rattaralli rada kui Tartu linn meeldivad mulle väga,” ütles Frantzich.

Teise naisena lõpetas eestlanna Elisabeth Ebras ja kolmandana Elina Tasane. Kogu esikolmik sai protokolli ajaks kaks tundi, 47 minutit ja 34 sekundit. Paremusjärjestus selgitati fotofiniši abil.

Vaata kõikide Tartu Rattaralli distantside tulemusi SIIT.

Hetkeseisuga on 42. Tartu Rattarallist osa võtnud enam kui 5000 suurt ja väikest rattasõpra. Virtuaalsõit kestab veel nädal aega, 4. juunini.

Tartu Maratoni Klassiku sari jätkub 17. septembril peetava 26. Tartu Rattamaratoniga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X