Tartu Rattaralli võitis 17-aastane Romet Pajur

Tartu2022-foto-Aldis-Toome-2

Hawaii Expressi 41. Tartu Rattaralli 128 km distantsi võit läks võimsa finišiga Romet Pajurile. Teisena tuli üle joone Alo Jakin ning kolmandana Rait Ärm. 

Tänavuse Tartu Rattaralli võitja selgitati välja kümneliikmelisest jooksikutegrupist, kuhu kuulusid Romet Pajur, Alo Jakin, Rait Ärm, Gert Kivistik, Oskar Nisu, Lauri Tamm, Aivaras Mikutis, Venantas Lašinis, Jörgen Matt ja Andzs Flaksis. Ratturid said kümnekesi eest ära üsna sõidu alguses ning kohati venis vahe peagrupiga viie minuti pikkuseks. Kuigi peagrupp üritas jooksikutega tekkinud vahet kinni sõita, siis ükski katse ei õnnestunud. Viimastel kilomeetritel hakkasid liidrid, eesotsas Alo Jakiniga äraminekukaitseid tegema, kuid võitja selgitati välja ikkagi finišis, kus kõige kiiremat jalga näitas Romet Pajur, kes võitis alles nädal tagasi juunioride Tour of Flandersi. Võitja ajaks tuli 2 tundi, 47 minutit ja 24 sekundit.

„Kindlasti mängis rolli see, et ma ei sõitunud Tour of Estoniat ja tulin värske jalaga peale. Ma ootasin finišit ja kui see kätte jõudis, siis Rait Ärm tegi mulle põhimõtteliselt lead-out‘i, mis oli päris hea,“ rääkis Pajur.

Naistest läks võit Norra ratturile Malin Eriksenile, kes oli kokkuvõttes 63. kohal. “Sõit läks hästi, kuid alguses oli tuule tõttu väga raske. Kuulsin teistelt, et minu grupis on koos minuga vaid kaks naist ning proovisin teha hea sprindi, mis mul ka õnnestus,” ütles Eriksen.

Teise naisena lõpetas samuti Norra rattur Marthe Berg Edseth, kolmandana aga eestlane Kristel Sandra Soonik, kes tuli Ladies Tour of Estonial teiseks.

“Ma ei teadnud mitmes ma olen, andsin lihtsalt maksimumi endast. Ega ei olnud sellist jõudu nagu eile, üsna väsind oli olla,” nentis Soonik.

Kokku registreeris 41. Tartu Rattaralli põhidistantsidele 2496 ratturit, neist 243 lühemale ehk 27 km sõidule, 983 poolpikale ehk 60 km distantsile ja 1270 ratturit startis 128 km rajale.

Tartu Maratoni Klassiku sari jätkub 18. septembril peetava 25. Tartu Rattamaratoniga.

Foto: Aldis Toome.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X