Tartu Rattaralli rändab ajas 40 aastat tagasi

1_Koch-Pikkuus-Ljadov-82

Tänavuse Tartu Rattaralli programmi lisandub Vintage sõit, mis toob kokku vanakooli jalgrataste entusiastid ja huvilised. Ettevõtmise eesmärk on väärtustada jalgrattaspordi ajalugu tuues fookusesse eelmisest sajandist pärit jalgrattad, riietuse ja muu sinna juurde kuuluva. 

„Lõuna-Euroopas on retroratastele mõeldud ühissõidud kasvanud järjest populaarsemaks ning meilgi Eestis on järjest rohkem huvilisi, kes on soetanud või ise restaureerinud terasraamiga võidusõiduratta. Meil on väga hea meel, et Tartu Rattaralli korraldajad olid valmis tegema koostööd, sest Tartu Rattaralli on nii Eesti kui lähimaade kõige väärikam ja suurem rattaüritus, mille programmi Vintage sõit ideaalselt sobib,“ sõnab rattaklubi Vanakooli Kangelased eestvedaja Vegerd Veskimägi.

Tartu Rattaralli Vintage toimub 26. mail Tartu Rattaralli 56 km distantsil ning sellele oodatakse osalema jalgrattaga, mille terasraam on toodetud enne 1987. aastat. Lisaks toimub päev varem Tartu kesklinnas vanakooli ratastele mõeldud tasuta paraadsõit, mille distants on 8 km. Samuti on ürituse võistluskeskuses avatud retrorataste- ja varustuse väljapanek. Vaata täpsemat infot ürituste kohta SIIT

43. Tartu Rattaralli toimub tänavu 25. – 26. maini. Valikus on nii 126 km, 56 km ja 17 km põhidistantsid kui ka laste- ja virtuaalsõidud.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X