Tartu rattameeskonna liige sai Leedus esikoha

186500159_154819609984945_103505367383100012_n

Eesti rattameeskonna Ampler Development Teami lätlasest liige Kristers Ansons võitis Leedus sõidetud 95 km pikkuse Baisogala-Grinkiškis-Baisogala nimelise rattaralli. Teine ja kolmas olid leedulased Gudiškis Eimantas ja Justas Beniušis. Sõitu iseloomustasid kruusakattega lõigud.

Stardis oli neli Tartu klubi Ampler Development Teami välismaalast, leedulased Mantas Bitinas ja Aivaras Mikutis ning lätlased Pauls Rubenis ja Kristers Ansons. “Täna õnnestus sõitu sedasi kontrollida, et lõpuks oli üheksamehelises jooksikutegrupis meid kolm ja sain oma lõpukiiruse finišisirgel maksma panna. Suured tänud meeskonnakaaslastele, tiimitöö maksis,” ütles võidumees Ansons.

Meeskonna treener Toms Flaksis lisas: “Lihtsalt see võit ei tulnud, sest ka meie poistel oli mitmeid kummipurunemisi ja Rubenis kukkus sõidu keskel. Seega olime korduvalt ka jälitajate rollis, aga õnneks oli piisavalt minekut, et ebaõnn lõpptulemust ei mõjutanud. Tõestasime, et kohapealsetel sõitudel oleme ikka staatuse kohaselt need, kelle järgi teised peavad joonduma.”

Meeskonna eestlased Leetu reisima ei hakanud, sest paljudel poistel on käsil koolilõpetamised ja ei soovitud riskida karantiini jäämisega.

“Koolimaja uksest vaja kodus sisse saada. Eestis on juba algust tehtud ka temposõitudega ja poisid saavad ka seal pingutada. Eks riigid käitu erinevalt piirangute seadmisel, aga Leedu nakatumise näitajad 100 000 elaniku kohta on palju kõrgemad Eesti omast ja rattarallid on seal juba lubatud, vast peagi ka siin,” lisas Ampler Development Teami juht Rene Mandri.

Allikas:Ampler Development Team

Foto: https://www.facebook.com/photo/?fbid=154819606651612&set=a.120375770095996

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X