Tartu Rattamaratonil on oodata intrigeerivat Eesti-Läti duelli, sõitma tuleb taas ka president Kersti Kaljulaid

Sel pühapäeval, 20. septembril, toimub järjekorras 23. Tartu Rattamaraton. Kohale on oodata eelmiste aastate paremikku ning 89 km distantsil on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid.

Stardijoonel on eelmise aasta esikolmik: Gert Jõeäär (võitja), Peeter Pruus (2. koht) ning Josten Vaidem (3. koht). Lisaks on kohal Tartu Rattamaratonil mitmeid poodiumikohti noppinud Caspar Austa ning mitmekordne Eesti meister maastikurattakrossis – Martin Loo. Tuntud maastikuratturitele on konkurentsi pakkumas ka tugevad maanteemehed Alo JakinGert Kivistik ja veel juunioride klassis pedalleeriv Madis Mihkels. Eestlastele on tugevaks vastaseks lätlane, kahekordne Tartu Rattamaratoni võitja Andzs Flaksis, kes on lubanud starti tulla olenemata Eesti külastamisele järgnevast karantiininõudest.

Naistest on samuti kohal viimaste aastate paremik: Janelle Uibokand (2019. aasta võitja) ning varasemalt kahel korral võidutsenud Greete Steinburg. Tugevat Eesti-Läti vastasseisu on naistegi konkurentsis. Poodiumikohtade pärast hakkavad võistlema ka kahekordsed Tartu Rattamaratoni võitjad Lelde Ardava ning Katrina Jaunslaviete-Kipure. Eesti esinumbrid maastikurattakrosssis – Janika Lõiv ja Mari-Liis Mõttus valmistuvad Tšehhis toimuvaks maastikuratta MM-iks ning sellel aastal starti tulla ei saa.

Teiste seas on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid, kes on distantsiks valinud 89 kilomeetrit.

Päev enne põhisõite, 19. septembril, toimuvad lastesõidud Tartu Tähtvere Spordipargis. Valida saab hommikuse ja õhtuse vahetuse või virtuaalsõidu vahel (virtuaalsõit kestab 20. septembrini). Lastesõidule registreerimine toimub ainult iseteeninduskeskkonnas ja osalustasu on 3 eurot. Tähtvere Spordipargis kohapeal sel aastal registreerida ei saa!

Rohkem informatsiooni 23. Tartu Rattamaratoni kohta leiab SIIT, rajad ja skeemid SIIT.

Informatsiooni lastesõitude kohta leiab SIIT.

Foto 2019. aasta Tartu Rattamaratoni võitjast, Gert Jõeäärest, on manuses. Foto autor: Ardo Säks.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X