Tartu Rattamaratoni võit läks Soome

IMG_3329

Täna sõidetud Hawaii Expressi 26. Tartu Rattamaratoni võitis võimsa lõpuspurdi teinud Antti-Jussi Juntunen ajaga 2 tund 27 minutit ja 15 sekundit. Teisena finišeeris Gert Kivistik (+00.01) ja kolmandana lätlane Martins Blums (+00.01).

Proovisin alguses sõitu kontrollida ja jälgisin, et keegi ohtlikum mees eest ära ei saaks. Enne Meegastet sõitsime Gert Kivistikuga eest ära ning varsti tulid meile järgi Alo Jakin, Martins Blums ja Gert Jõeäär,” selgitas Juntunen. Viieliikmeline grupp püsis koos kuni finišini. “Sõitsin võidu peale ja kui keegi oleks tagant järele tulnud, siis see poleks mind takistanud. Olen üsna kindel, et just mul oli täna kõige parem jalg,” lisas soomlane.

Juba sõidu alguses üksinda rünnanud Gert Kivistik soovitud tulemust ei saanud: “Nägin võimalust enne esimest vahefinišit rünnata ja mõtlesin proovida, kas saan üle Harimäe sõites vahe sisse, kuid suur punt sai mind siiski kätte. Ilmselt maksin hiljem ka lõivu, et sõidu alguses aktiivne olin.”

Peagrupis ainsana maastikurattaga sõitnud lätlase Martins Blumsi plaan oli liidritega lõpuni välja sõita: “Finiš oli minu jaoks liiga kiire,  sest mul ei jätkunud piisavalt käike, et kiiremini sprintida.”

Naiste arvestuses võitis Merili Sirvel ajaga 2 tund 43 minutit ja 15 sekundit. Teisena finišeeris Liisa Ehrberg(+01.36) ja kolmandana leedulanna Daiva Ragazinskiene (+04.13). “Alguses olin teistes naistest maas, kuid siis jõudsin järgi ning viimased 25 km sõitsin liidrina nii kiiresti kui jaksasin,” rääkis võitja.

Hawaii Expressi 26. Tartu Rattamaratoni tulemustega on võimalik tutvuda SIIN

Järgmine võistlus Tartu Maratoni Klassiku sarjas on 12. Tartu Linnamaraton, mis toimub 7. oktoobril.

Foto: Tartu Rattamaratoni finiš 2023 Autor: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X