Tartu Rattamaratoni finišijoonel oli kiireim Gert Kivistik, naistest võitis Janelle Uibokand

Voitja_Adam_Illingworth

24. Tartu Rattamaratoni võitis finišiheitluses Gert Kivistik (89 km, aeg 02:34.24). Napilt teiseks jäi Mihkel Räim (+00.01) ja kolmandana lõpetas Gert Jõeäär (+00.41).

Tänavune Tartu Rattamaraton toimus päikeselise ilmaga ning kuival ja kiirel rajal. Pikalt sõitis ees üheksaliikmeline grupp, kuhu kuulus viis eestlast ning neli lätlast. Oluline muutus toimus Palu teeninduspunktis (66,3 km stardist), kus 30 sekundilise vahe oli sisse saanud kolmene grupp: Gert Jõeäär, Gert Kivistik ning Mihkel Räim.

Lõpukilomeetritel jäi 2019. aasta võidumees Gert Jõeäär maha ning tugeva finišiheitluse pidasid maha Gert Kivistik ja Mihkel Räim. Võitjana tuli üle joone Gert Kivistik, teise koha sai Mihkel Räim ning kolmanda Gert Jõeäär. Rein Taaramäe lõpetas 8. kohaga.

„Sõitsime pikalt ühtlaste vahetustega karusselli. Umbes 60 km kandis lükkas Räim teise käigu sisse ja saime kolmekesi eest ära. Eelmine aasta olin neljas mees, aga täna tegin kõik vastupidi. Panin Mihkli raskesse olukorda ja võtsin võidu ära,“ selgitas 24. Tartu Rattamaratoni võitja Gert Kivistik.

Naiste konkurentsis võttis neljanda Rattamaratoni võidu Janelle Uibokand (2:57.20). Uibokand edestas üle nelja minutiga Mari-Liis Mõttust (+4.15) ja Ernesta Tubytet (LTU) (+8.31).

„Sõitsin oma sõitu, pingutasin ja üritasin kukkumisi vältida. Umbes poole maa peal jäi Mari-Liis maha ja üritasin oma grupiga lõpuni sõita ning mitte maha jääda,“ selgitas Uibokand.

Tänasele kolmele distantsile (89, 40 ja 21 km) pani end esialgsetel andmetel kirja 3254 ratturit. Kõigi 24. Tartu Rattamaratoni tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Laupäeval ehk päev enne 24. Tartu Rattamaratoni põhipäeva toimusid Tartu Tähtvere spordipargis lastesõidud, milles osales esialgsetel andmetel 929 väikest ratturit. Sealhulgas lõpetas 739 kuni 8-aastast last TILLUsõidu, mille distants varieerus sõltuvalt vanusest 400 meetrist 1 kilomeetrini. 5,1 kilomeetrise MINImaratoni läbis 190 kooliealist last.

Järgmine võistlus Tartu Maratoni Kuubiku sarjas on 10. Tartu Linnamaraton, mis toimub 2. oktoobril.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X