Tarassov alustas XCE MK-sarja 12. ja Sirvel 13. kohaga, XCC sõidus jõudis Sirvel pjedestaalile

Merili Sirvel

Hispaanias Barcelonas sõideti väljalangemissõidu maailma karika sarja teine etapp, kus olid stardis eestlased Merili Sirvel, Kirill Tarassov ja Joosep Mesi (kõik Trey Trek Team). Sama päeva õhtul peeti võistlejatele lühirajavõistlus.

Väljalangemissõidu kvalifikatsioonis sai Tarassov eliitmeeste konkurentsis kirja 16. ja kehvasti puusale kukkunud Mesi 28. tulemuse. 1/8-finaalis sai Tarassov prantslase Lorenzo Serresi järel teise koha ning pääses edasi veerandifinaali. Seal kukkus tal aga esimesel ringil treppidel kett maha, mistõttu tuli leppida kolmanda kohaga, mis andis üldarvestuses 12. tulemuse. Mesi 1/8-finaalist edasi ei pääsenud, kuna puus tegi jätkuvalt valu.

Suures finaalis sõitis end võidule Serres, edestades sakslast Nils-Obed Rieckerit ja kaasmaalast Titouan Perrin-Ganieri.

Eliitnaiste konkurentsis võistelnud Sirvel sai kvalifikatsioonis 10. aja. Veerandfinaalis pidi eestlanna leppima neljanda kohaga, mis tähendas, et seekord jäi poolfinaali uks suletuks. „Ma ei osanud kvalifikatsioonis endast kõike välja pingutada. Rada oli väga kurviline ja ebaühtlane,“ kirjeldas Sirvel. „Veerandfinaalis olin väga tugevate tüdrukutega. Start läks kenasti, aga esimeses kurvis jäi agressiivsusest puudu ning vajusin viimasele kohale. Kuna rajal oli põhimõtteliselt ainult üks sirge möödumiseks, siis kahjuks sellest sõidust edasi ei pääsenud.“

Suures finaalis pälvis esikoha valitsev maailmameister Gaia Tormena, jättes kindlalt selja taha hollandlanna Annemoon van Diensti ja hispaanlanna Marta Cano Espinosa.

Samal päeval sõideti Barcelonas lühirajavõistlus, kus Sirvel sai Tormena ja taanlanna Line Mygdami järel kolmanda koha. „Läksin sellele sõidule suurte ootustega ja õnneks suutsin end seal pjedestaalile sõita,“ ütles Sirvel.

Tarassov pälvis meeste lühirajasõidus 17. koha. „Tunne oli hea, aga rünnates panin kurvis pikali,“ ütles Tarassov. Kolme parema hulka jõudsid rumeenlane Ede-Karoly Molnar, austerlane Theo Hauser ja Perrin-Ganier.

Väljalangemissõidu MK-sarja kolmas etapp peetakse 19. mail Indoneesias Palangkarayas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X