Tanel Kangert viimastest etappidest: keha käitus minu jaoks ootamatult

639826h07ddt63

Reedel Itaalia velotuuril üldarvestuses 11. kohale tõusnud Tanel Kangert (EF Education First) on viimaste etappidega langenud 23. positsioonile. Kangerti sõnul polnud ta keha viimasel kahel etapil piisavalt taastunud, mistõttu kannatasid ka tema tulemused.

“Kõige paremini iseloomustav sõna äkki oleks “raske”. Olin ise raskustes, rada oli keeruline, taastumine oli allpool harilikku ja kahju, et ma andsin sellise hea koha käest, mis mul veel pärast 12. etappi silmapiiril oli,” tunnistas Kangert ERR-ile antud intervjuus.

“Haigeks ma ei ole jäänud, keha käitus minu jaoks ootamatult. Võtsin mõne päevaga paar kilo vett juurde, see näitab, et füüsiline stress oli liiga suur – keha millegipärast hakkas kõike endale hoidma, mis ta kätte sai.”

“Juba eelviimase tõusu alguses tundsin, et täna kindlasti ei ole minu päev – saab olema raske,” kommenteeris Kangert laupäevast sõitu. “Täpselt mõni kilomeeter hiljem olingi pundi sabas ja sealt edasi pingutasin juba üksinda ja ootasin tagumisi järgi. Selle sama etapiga põhimõttelist jätsin kokkuvõttega nägemist ja eilne etapp oli juba jätk laupäevasele kehvale – ei olnud jälle keha taastunud. Täna on õnneks puhkepäev ja siin üks päev võib aidata päris palju juurde võidelda.”

Kangerti sõnul püütakse allesjäänud etappidel siiski kõrgeid kohti. “Kokkuvõttet ei ole kindlasti mõtet enam minu puhul vaadata. Meil on tiimis kaks noort mägironijat, kes samuti kokkuvõttes väga kõrget mängu enam ei mängi, aga seda enam on meil võimalus nende kaartidega siin etappe püüda ja ma arvan, et šansid on meil viimasel nädalal kindlasti suuremad kui esimesel või teisel.”

“Kuidagi on vaja see enesekindlus tagasi saada ja ma arvan, et kui siin ühel etapil tuleks kõrge või väga kõrge koht, siis see juba vähendaks natuke pettumust mis mul selle kokkuvõtte kaotsiminekuga äkki tekkimas on,” lisas Kangert.

Esmaspäeval on Itaalia velotuuril puhkepäev. Teisipäeval ootab rattureid ees 196-kilomeetrine mägine etapp Levorost Ponte di Legnosse.

Itaalia velotuur lõppeb 2. juunil.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X