Tanel Kangert valiti Eesti parimaks ratturiks

Eesti aasta parimateks jalgratturiteks valiti meestest viiendat korda Tanel Kangert ja naistest teist korda järjest Greete Steinburg.

Kangert tuli Tour de France’il kokkuvõttes 16. kohale ja temposõidus Eesti meistriks. Prantsusmaa velotuuri 17. etapil sai ta ka võitluslikkuse auhinna.

“See tiitel üllatab mind,” lausus Kangert ERR-ile. “Ma ei ole sel aastal tegelikult kordagi ennast väga hästi tundnud. Mul oli hästi keskpärane hooaeg, ootasin oluliselt rohkem.”

“Lootsin, et eelmise aasta sunnitud pikk paus teeb mu sel aastal väga värskeks, aga tuli välja, et hooaeg läks kohutavalt pikaks. Mul tuli rohkem kilomeetreid kui kunagi varem ja ma ei olnud kordagi sellel tasemel, mis olin endale eesmärgiks seadnud.”

Aastaid Astana võistkonnas pedaalinud Kangert siirdub tulevaks hooajaks Education-Drapaci võistkonda. Ta peaks praeguse plaani kohaselt startima nii Itaalia kui ka Prantsusmaa suurtuuridel.

“Tiimi poolt olid ootused päris suured, nädal aega tagasi kuulsin. Kindlasti võiks võidulainele jõuda nagu ikka. Isiklik ambitsioon on Girol, kui vähegi võimalik, sõita oma sõitu ja Touril olen Rigo Urani abimees,” sõnas Kangert.

Maastikurattur Steinberg tuli Euroopa meistrivõistlustel 14. ja maailmameistrivõistlustel 21. kohale. Lisaks krooniti ta maastikumaratonis ka Eesti meistriks.

“Ise tundsin, et tegin sel hooajal suure edasimineku nii tulemusi vaadates kui ka võrdluses teistega naistega, kellega ma muidu ei olegi koos saanud sõita,” lausus Steinburg.

“Sel hooajal olin võimeline nendega koos sõitma ja see andis palju lisamotivatsiooni järgmiseks hooajaks, et veel kõvasti tööd teha. Usun, et kõrgemad kohad on veel tulemas.”

U-23 vanuseklassi parimad olid Norman Vahtra ja Mae Lang.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X