Tanel Kangert: üle kahe aasta korralik suurtuur

Tanel Kangert (EF Education First) sai pühapäeval kulmineerunud Itaalia velotuuril kokkuvõttes 18. koha. Kolmel etapil lõpetas eestlane kuue parema seas, olles ühel eraldistardist temposõidul viies ja kahel mägisel sõidul kuues.

“Esikümme oli eesmärk. Tagasi vaadates oli see iseenesest väga reaalne eesmärk. Ma tean, mille nahka see läks. Suurtuurid sellised on – kui on kolm kehva päeva järjest, siis ei ole midagi teha,” lausus 32-aastane rattamees ERR-ile.

“Kahel etapil sõitsin ikkagi reaalselt võidu peale. Ühel puhul jäi taktikaliselt midagi vajaka, teisel puhul jalgadest natuke puudu. Üle kahe aasta ikkagi korralik suurtuur. Kui kokkuvõte välja arvata, siis pigem olen asjade käiguga rahul.”

Kangerti parimad tulemused Giro d’Italialt jäävad aastatesse 2013 ja 2015 – mõlemal juhul lõpetas Vändras sündinud mees aasta esimese suurturniiri 13. kohaga.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X