Tanel Kangert: treeningmahust olulisem on intensiivse ja spetsiifilise töö osakaal

Astana profimeeskonnas leiba teeniv Tanel Kangert tegi oma blogis kokkuvõtte kolme eelmise kuu tegemistest. Detsember: treeningtunde 85, kilometraaž 2180; jaanuar: treeningtunde 98, kilometraaž 2730; veebruar (1-25): treeningtunde 86, kilometraaž 2830, võistluspäevi 8, pidupäevi 1 (EV100!).

“Olulisem veel kui treeningmaht on minu meelest intensiivse ja spetsiifilise töö osakaal treeningutes,” märgib Kangert. “Erinevates tsoonides tehtud töö hulka ja harjutuste eripära ma avalikustama ei hakka, aga igal juhul oli veebruar minu jaoks viimaste aastate intensiivseim. Eesmärk oli märtsiks jalad alla saada ja nagu prohvetlikult selgus, saab minu jaoks märtsikuu ka võistluste poolest töine olema. Esialgses kalendris olin paljudel võistlustel reservis ehk varumees, kuid palusin tiimil endaga rohkem arvestada, mida ka tehti. Pean oluliseks enne aasta esimest suurtuuri (eeldusel, et sõidan kaks suurtuuri) teha rohkem starte kui harilikult. Viimastel aastatel tekkinud mood, ja UCI kui trendilooja, on suunanud meeskondi selles suunas, et järjest vähem on meil niiöelda treeningvõistlusi. Iga sõit on nüüd tähtis ja ammu pole enam väikeseid võite. Vorm peaks olema võistluseks treeningutega loodud. Minu füsioloogia (ja psühholoogia) nõuavad kahjuks päris võistluspingutust tippvormi jõudmiseks. Sellist tööd on väga raske treeningutega immiteerida, eriti kui viimased 9 kuud pole keha laktaati ja muid toredaid anaeroobse pingutuse tulemusel tekkivaid ühendeid maitsta saanud.”

Täna alustab Kangert Itaalias Tirreno-Adriatico velotuuri. Programmi kuulub seitse etappi, avapäeval on kavas 21,5 km meeskonnasõit.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X