Tanel Kangert tõusis Pariisi-Nice’i velotuuril esikümnesse

Kui palju võistluseid on otsustatud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ära jätta, siis Prantsusmaa tänavatel jätkavad ratturid Pariisi-Nice’i velotuuril sõitmist. Kuuendal etapil (Sorgues-Apt; 161,5 km) pälvis soolovõidu belglane Tiesj Benoot (Team Sunweb). Tanel Kangert (EF Education First) sai 15. koha.

Benoot ründas peagrupist 4,2-kilomeetrisel Cote d’Auribeau tõusul, mille tipus möödus ta varem rünnanud meeskonnakaaslasest Sören Kragh Andersenist. Finišisse jäi veel 13 kilomeetrit ning uhket soolosõitu näidanud belglast favoriitide grupp enam kätte ei saanudki. 11-mehelises grupifinišis pälvis teise koha austraallane Michael Matthews (+0.22; Team Sunweb) ja kolmanda koha Colombia rattur Sergio Higuita (EF Education First). Kangert lõpetas selle grupi järel, kaotades võitjale 43 sekundiga ja saade 15. koha.

Kollases liidrisärgis sõitnud Max Schachmann (Bora-Hansgrohe) püüdis viimastel tõusudel minna kaasa arvukate rünnakutega, kuid lõpulaskumisel sõitis sakslane rajalt välja ja kukkus. Kuna sündmus leidus aset viimase kolme kilomeetri sees, siis märgiti talle sarnaselt peagrupiga 22-sekundiline kaotus ning ühtlasi säilitas ta tänu sellele liidrisärgi. Teisele kohale tõusis Benoot, kaotades sakslasele 36 sekundiga ja kolmandaks Higuita, jäädes liidrist maha ühe minuti ja ühe sekundiga. Kangert tõusis kuuenda etapi järel kuus kohta ja jätkab üheksandal positsioonil, kaotust võitjale on kogunenud 1.52.

Kuna velotuuri pühapäevane etapp jäetakse ära, siis sõidetakse laupäeval viimane etapp.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X