Tanel Kangert tõusis Giro üldarvestuses esikümne piirimaile

Itaalia velotuuri 13. etapil Pinerolost Ceresole Reale’i võidutses Venemaa rattur Ilnur Zakarina (Team Katusha Alpecin) ajaga 5:34.40. 12. koha saanud Tanel Kangert (EF Education First) kaotas võitjale nelja minuti ja 23 sekundiga.

Zakarin edestas 196-kilomeetrisel etapil teise koha saanud hispaanlast Mikel Nievet (Mitchelton-Scott) 35 sekundiga. Kolmanda koha saanud Nieve kaasmaalane Mikel Landa (Movistar Team) jäi esikohast minuti ja 20 sekundi kaugusele.

Üldarvestuse liidrina jätkab sloveen Jan Polanc (UAE-Team Emirates), kes täna sai kirja 15. tulemuse (+4.39). Polanci kaasmaalane Primož Roglic kaotab kahe minuti ja 25 sekundiga, kolmanda positsiooni hõivas üheksa kohta tõusnud Zakarin (+3.06). Tanel Kangert tõusis üldarvestuses kuus kohta ja asub nüüd 11. positsioonil (+7.52).

Homme ootab rattureid ees rohkete tõusudega 131 kilomeetri pikkune etapp Saint Vincentist Courmayeuri.