Tanel Kangert sõlmis lepingu Austraalia tipptiimiga

kanks

Eesti profirattur Tanel Kangert lõi järgmiseks kaheks aastaks käed Austraalia tipptiimi Mitchelton-Scottiga.

33-aastane Kangert alustas profikarjääri Ag2r-is. Aastatel 2011-18 sõitis ta Astana värvides, kus lõpetas Giro d’Italia kahel korral 13. ning Vuelta 11. kohal, tunamullu sai ta Tour de France’i üldarvestuses 16. koha. Astanas aitas ta Vincenzo Nibalil võita nii Prantsusmaa kui Itaalia velotuuri. Viimased kaks hooaega veetis Kangert USA võistkonnas EF Pro Cycling.

“Tiim võttis minuga ühendust juba mitu aastat tagasi ja see projekt on minu jaoks alati huvitav tundunud,” sõnas Kangert Mitchelton-Scotti pressiteate vahendusel. “Näen ennast siin samas rollis nagu viimastel aastatel ikka: suurtuuridel tugisõitjana ning nädalapikkustel sõitudel ehk ise tulemuse peale minejana.”

“Naudin suurtuure väga,” jätkas eestlane. “Ma ei ole parim mägironija ega temposõidu spetsialist, aga tahaksin meeskonnaliikmena taas võita.”

“Tanelil on palju kogemusi,” sõnas Austraalia tiimi spordidirektor Matt White. “Ta on kuulunud meeskondadesse, mis on võitnud Tour de France’i ja Giro d’Italia. Kui alustad mistahes suurtuuri võidumõtetega, pead leidma tasakaalu nooruse ja kogemuse vahel. Ta ei ole veel kaugeltki vana, kuid kahtlemata on tal palju kogemusi. Pinge all on ta väga usaldusväärne, ta on tore inimene ja sobib meie võistkonda väga hästi.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X