Tanel Kangert saab Vabariigi Presidendilt Alar Kariselt teenetemärgi

Adam Illingworth-20210627_Tokyo2-IMC_1842-Web

Iseseisvuspäeva eel selgusid 151 inimest, kes said Vabariigi President Alar Kariselt teenetemärgi. Nimekirjas on üheksa sporditegelast, sealhulgas jalgrattur Tanel Kangert.

Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina, kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas. Riiklikud autasud Eestile osutatud teenete tunnustuseks saavad 151 inimest kodu- ja välismaalt.

„Neid kõiki liidab ustavus põhimõtetele, millele me tahame näha Eestit toetumas: demokraatiale, õiglusele, tarkusele, järjekindlusele, headusele, ettevõtlikkusele, mõistmisele,“ rõhutas riigipea.

Sportlastest saavad riigi teenetemärgi veel möödunud aastal profikarjääri lõpetanud tennisist Anett Kontaveit, kabetaja Heinar Jahu, kelle elutööks on olnud Eesti kabe eestvedamine, korvpallitreener Üllar Kerde, käsipallitreener Kalmer Musting, võrkpallitreener Merle Keerutaja ja kergejõustikutreener Jaan Tiitsaar. Lisaks pälvisid teenetemärgi Urmo Raiend ja Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi treener Jaanus Getreu.

Palju õnne, Tanel! 🥳

Kõik teenetemärkide saajad leiad siit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X