Tanel Kangert pälvis temposõidu EM-il kümnenda koha

Saksamaal Münchenis jätkuvatel maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Tanel Kangert temposõidus kümnenda koha.

24-kilomeetrisel võistlusmaal mõõdeti Kangerti ajaks 28.31,33, mis teeb keskmiseks kiiruseks 50,5 km/h. Kaotust šveitslasest võitjale Stefan Bisseggerile kogunes üks minut ja 26 sekundit. Kaksikvõidu tõi Šveitsile mullu Euroopa meistriks kroonitud Stefan Küng, kes jäi tänavu esikohast ilma vaid 0,55  sekundiga. Valitsev maailmameister Filippo Ganna jäi võitjast maha juba kaheksa sekundiga ja sai kolmanda koha.

Kangerti parim tiitlivõistluste koht pärineb 2019. aastast, mil ta tuli temposõidu maailmameistrivõistlustel seitsmendale kohale.

Naiste 24-kilomeetrisel võistlusmaal krooniti teist aastat järjest temposõidu Euroopa meistriks šveitslanna Marlen Reusser ajaga 31 minutit. See teeb keskmiseks kiiruseks 46,5 km/h. Valitsev maailmameister Ellen van Dijk kaotas talle kuue ja hollandlanna Riejanne Markus 28 sekundiga. Ühtki Eesti naist tänavu stardis ei olnud.