Tanel Kangert on oma klubis kõige suurema Giro kogemusega

182601085_4109029179159627_7883253791406470806_n

Tanel Kangert alustab laupäeval oma üheksandat Giro d’Italiat ja eestlane on selles arvestuses oma koduklubi BikeExchange’i kogenuim. Kangerti jaoks on edukaim Giro olnud 2015. aasta oma, kus ta tuli 13. kohale. Mullu oli Vändrast pärit rattur 32.

Vanuse poolest on 34-aastane Kangert Mikel Nieve (36) järel teine. Klubis teevad Giro-debüüdi Callum Scotson ja Nick Schultz. BikeExchange’i spordidirektor Matt White kinnitas, et ratturid on läbinud Giroks korraliku ettevalmistuse.

“Oleme ettevalmistusele korralikult panustanud. Simon Yates on üks favoriitidest ja me võtame väljakutse vastu. Oleme tema ümber moodustanud meeskonna, kus on tasakaal kogemuse ja nooruse vahel. Tean, et terve tiim on elevil, et saame sõita maailma parimate meeskondade vastu ja toetada oma liidrit,” lausus White.

Kihlveokontorid peavad tänavuse Giro favoriidiks 2019. aasta Touri võitjat Egan Bernali (Ineos Grenadiers), tema peamiseks ohustajaks peetakse Yatesi ja soosik number kolm on Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step).

Allikas: spordipartner.ee

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X