Tanel Kangert lõpetas Pariisi-Nice’i velotuuri kolmandal etapil peagrupis

Pariisi-Nice’i velotuuri kolmandal etapil (212,5 km; Chalette-sur-Loing – La Chatre) jagasid esimesed kohad omavahel taas sprinterid. Kõige kiirem mees oli hispaanlane Ivan Garcia Cortina (Bahrain – McLaren). Tanel Kangert (EF Education First) lõpetas sõidu peagrupis ja sai 25. koha.

Garcia Cortina edestas grupifinišis kolmekordset endist maailmameistrit Peter Saganit (Bora-Hansgrohe) ja itaallast Andrea Pasqualoni (Circus-Wanty Gobert). Lõpusirge oli seejuures kergelt ülesmäge ning 200 meetrit enne finišit lükati piirdeaeda Sam Bennett (Deceuninck-QuickStep), kel oli kokkupõrge Hugo Hofstetteriga (Israel Start-Up Nation).

Pariisi-Nice’i velotuuril näitab juba kolmandat päeva ennast heast küljest ka Mihkel Räime ja Norman Vahtra klubikaaslane lätlane Krists Neilands, kes tänasel etapil lõpetas võistluse 11. kohal. Kokku sai võitjaga sama aja 60 ratturit.

Üldarvestuses suuri muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe), edestades itaallast Giacomo Nizzolot (NTT Pro Cycling) 13 ja belglast Jasper Stuyveni (Trek-Segafredo) 21 sekundiga. Kangert tõusis kokkuvõttes kolme koha võrra, 18. positsioonile, kaotades liidrile ühe minuti ja ühe sekundiga.

Kolmapäeval sõidetakse velotuuril 15,1 kilomeetri pikkune temposõit.