Tanel Kangert ja Indrek Kelk pälvisid Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi

Foto1

Reedel, 24. mail Tallinnas Olümpia hotellis kogunenud Eesti Olümpiakomitee 49. täiskogu kinnitas EOK 2023. aasta majandusaasta aruande eelarve mahuga 14,9 miljonit eurot. Lisaks anti üle EOK teenetemärgid.

Kultuuriminister Heidy Purga sõnul on seljataga töine aasta, mille jooksul tähistati nii EOK 100. juubeliaastat kui eestimaalasi liikuma kutsuvat Liikumisaastat. „Eesti Olümpiakomitee roll meie spordivaldkonna eestvedamisel on märkimisväärne. Spordialaliitudele ja EOK-le on saavutusspordi edendamiseks ette nähtud 13,7 miljonit eurot. Selleks et Eesti sportlased saaksid jätkuvalt võistelda ülemaailmses konkurentsis kõrgete kohtade nimel ning pakkuda Eesti elanikele võidurõõmu, oleks vaja järgnevatel aastatel järk-järgult suurendada Team Estonia toetusi. Teame samas, et see kõik sõltub riigi rahalistest võimalustest,“ ütles Purga

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa loodab, et raha spordijuhtimisel ei jää vähemaks, vaid tuleb pigem juurde. „Mina ettevõtjana seisan selle eest, et kuigi kokkuhoul on koht olemas, peab põhisuund olema efektiivsusel ja tulude suurenemisel. Olen tänulik kõigile spordijuhtimisega tegelevatele inimestele, kes on viimasel ajal andnud mulle väga palju head tagasisidet ja kes teevad oma tööd paljuski vabast ajast, ent suure pühendumusega. Aitäh teile!“ ütles Sõõrumaa.

Täiskogul anti üle teenetemärgid tosinale sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.

EOK kõrgeima tunnustuse, Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid:

 • Tanel Kangert – endine jalgrattur
 • Indrek Kelk –  kauaaegne klubi „Tartu Maraton“ eestvedaja
 • Ants Veetõusme – kauaaegne vehklemis- ja üliõpilasspordi eestvedaja
 • Hannes Hermaküla – liikumisharrastuse edendaja
 • Jüri Käo – kauaaegne spordi suurtoetaja
 • Karol Paas – võrkpalli eestvedaja
 • Mihhail Kõlvart – kauaaegne alaliidu juht ning Tallinna abi- ja linnapea
 • Mihkel Mardna – spordimeditsiini eestvedaja
 • Olavi Sikka – kauaaegne Kadrioru staadioni juht
 • Ragnar Klavan – endine jalgpallur ja klubieestvedaja
 • Tarmo Tiisler – spordiajakirjanik
 • Tiina Pallas – kauaaegne triatloniliidu peasekretär

Teenetemärgi pälvinud spordiajakirjanik Tarmo Tiisler sõnas, et Eesti Olümpiakomitee tunnustus läheb talle väga korda. „Olümpiaraamatute najal kasvanud inimesena läheb see mulle eriti hinge. Olen väga tänulik nendele inimestele, kes on olnud need aastad minu ümber. Eriti tahaksin ma tänada kaht kõige tähtsamat õpetajat sellel teel – Tiit Karuksit ja Erik Lillot,“ ütles Tiisler.

14 aastat välisklubides sõitnud rattur Tanel Kangert pidas tunnustust ootamatuks. „Väärikas seltskonnas on alati väga meeldiv olla . Olin sellest seltskonnast ainuke, kes sai selle avansiga, teistel oli see ikka teenete eest. Mulle oli see koputus südamele, et hakka nüüd suuri asju tegema, ka spordiväliselt,“ ütles Kangert.

EOK annab teenetemärke välja alates 2006. aastast.

Fotol vasakult EOK teenetemärgi laureaadid Mihkel Mardna, Hannes Hermaküla, Olavi Sikka, Tarmo Tiisler, Karol Paas, Tiina Pallas, Mihhail Kõlvart, Tanel Kangert. (Karli Saul/EOK)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X