Tanel Kangert alustas mägist velotuuri Prantsusmaal 17. kohaga

Tanel Kangert (EF Education First) alustas Prantsusmaal kolmepäevast velotuuri Tour Cycliste International du Var et des Alpes Maritimes (UCI 2.1) 17. kohaga.

Avaetapp (Le Cannet – Grasse; 186,8 km) lõppes 2,9-kilomeetrise tõusu otsas, mille keskmiseks protsendiks oli 5,7. Õnne saatis sel korral päeva alguses grupist põgenenud rattureid. Nelikust näitas tõusul parimat minekut prantslane Anthony Perez (Cofidis), kes sai selga karjääri esimese liidrisärgi. Teise koha sai kaks sekundit hiljem lõpetanud võitja kaasmaalane Anthony Turgis (Team Total Direct Energie) ja kolmanda koha peagrupi parim Michael Storer (Team Sunweb; +0.04). Neljanda koha sai velotuuril eelmise aasta võitjana startinud Thibaut Pinot (Groupama FDJ; +0.06). Kangert lõpetas samas grupis, mis kaotas võitjale kuue sekundiga ning pälvis 17. koha.

Laupäeval sõidetakse Prantsusmaal 175,7-kilomeetrine etapp, mis lõpeb Paris-Nice velotuurilt tuttava Col d’Eze’i otsas. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval 136-kilomeetrise etapiga.