Tanel Kangert alustas Giro d’Italia velotuuri 18. kohaga

Maikuust oktoobrisse nihutatud Giro d’Italia velotuur algas 15,1-kilomeetrise temposõiduga, mille võitis maailmameister Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Ainsa eestlasena kolmenädalasel mitmepäevasõidul osalev Tanel Kangert (EF Pro Cycling) sai 18. koha.

Peamiselt allamäge kulgenud trassil pälvis Ganna esikoha ajaga 15.24, mis teeb keskmiseks kiiruseks 58,831 km/h. Esmakordselt suurtuuril startinud itaallane edestas lähimaid konkurente Joao Almeidat (Deceuninck – Quick Step) ja Mikkel Bjergi (UAE – Team Emirates) 22 sekundiga.

Itaalia velotuuri üldvõidule üks peamiseid favoriite Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) lõpetas neljandal kohal, kaotades Gannale 23 sekundiga. Teine esikoha pretendent Simon Yates (Mitchelton-Scott) lõpetas Kangerti ees, 17. kohal ning kaotas võitjale sarnaselt eestlasele 49 sekundit.

Astana meeskonna üks liidritest Miguel Angel Lopez pidi võistluse juba avaetapi järel pooleli jätma, kuna ta kaotas oma ratta üle juhitavuse ja sõitis aedadesse. Kukkumine läks nii õnnetult, et Colombia rattur viidi haiglasse.

Tanel Kangert Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Pühapäeval sõidavad ratturid Sitsiilia teedel 149 kilomeetrit. Võistlus lõpeb 3,7-kilomeetrise tõusu otsas.