Tanel Kangert alustas aastat 22. kohaga

Pühapäeval kulmineerunud Provence’i velotuuri viimase etapi (Avignon – Aix-en-Provence; 170,5 km) võitis britt Owain Doull (Ineos; 4:07.32). Kokkuvõttes teenis esikoha kolumblane Nairo Quintana (Arkea Samsic).

Viimasel etapil edestas Doull lõpuspurdis austerlast Matthias Brändlet (Israel Start-Up Nation), kahe sekundiga kaotasid neile ameeriklane Ian Garrison (Deceuninck-Quick Step) ja prantslane Romain Combaud (Nippo Delko One Provence).

Rein Taaramäe (Total Direct Energie) ja Tanel Kangert (EF) lõpetasid koos grupis, mis finišeerus minut ja 40 sekundit pärast võitjat. Taaramäele läks kirja 78. ja Kangertile 79. koht.

Kokkuvõttes lõpetas kõrgemal 22. koha saanud Kangert, kes kaotas Quintanale 4.57. Taaramäe oli 39. (+10.24). Quintana kannul mahtusid esikolmikusse ka Astana mehed Aleksandr Vlassov ja Aleksei Lutsenko.

Allikas: sport.err.ee