Tanel Kangert alustab hooaega plaanitust varem

kanks

Profijalgrattur Tanel Kangert (EF Pro Cycling) alustab võistlushooaega poolteist nädalat varem kui algselt planeeritud.

Kangerti esimeseks võistluseks pidi kujunema Prantsusmaa mitmepäevasõit Tour du Haut Var (21.-23. veebruar), ent ootamatult vajas meeskond teda juba varem. Eestlasest mägedemees on joonel täna algaval Tour de la Provence velotuuril, kus teevad kaasa ka Rein Taaramäe (Total Direct Energie) ning Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation), vahendab Baltic Chain Cycling.

Ametlik info puudub, kelle asemel Kangert meeskonda pääses. Võib spekuleerida, et tal tuli asendada Sebastian Langeveldi, kes Etoile de Besseges’i mitmepäevasõidu 3. etapil kukkus ning murdis rangluu. Nädalavahetusel käis hollandlane operatsioonilaual.

Kangertile plaanide muutus üldjoontes sobis. Jaanuaris Baltic Chain Cycling portaalile antud videointervjuus mainis ta, et soovib hooaega alustada varem kui esialgsed kavad ette näevad. Nüüd see võimalus ootamatult tekkis.

Tour de la Provence mitmepäevasõit on väga esindusliku koosseisuga. Esimene päev peaks kujunema sprinterite pärusmaaks, ülejäänud kolm etappi on mägise reljeefiga. Kolmandal etapil on finišitõusu pikkuseks 9,6 km, keskmise protsendiga 9,2. Velotuur lõpeb pühapäeval.

Allikas: Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X