Tänavusel Vueltal Eesti rattureid stardis ei ole

1204-single-default

Teist aastat järjest pole võimalik Hispaania velotuuril Eesti ratturile kaasa elada. Tänavu Giro d’Italial ja Tour de France’il osalenud Tanel Kangerti (EF Education) koosseisust välja jäämine oli mõistetav.
EF Education First panustab Vueltal tänavuse Touri seitsmendana lõpetanud Rigoberto Uranile ja Girol 11. koha teeninud Hugh Carthyle. Kangert teeb esimese rahvusvahelise stardi pärast Touri 29. augustist 1. septembrini toimuval Saksamaa tuuril.

Rein Taaramäe tööandja Total Direct Energie kuulub Pro Continental klubide hulka ja Vueltale kutset ei saanud. Sama lugu on ka Mihkel Räime (Israel Cycling Academy) ja Aksel Nõmmelaga (Wallonie-Bruxelles). Eestlastest startis Vueltal viimati 2017. aastal Taaramäe, kes kuulus toona Katjuša-Alpecini ridadesse.

Mulluse Vuelta võitis Simon Yates (Mitchelton-Scott), kuid teda ega samas tiimis sõitvat venda Adamit stardis ei ole. Simon Yates on tänavu lõpetanud nii Giro kui ka Touri ning kolme suurtuuri läbimine oleks liiast. Austraalia tiim panustab Girol etapivõiduni jõudnud Esteban Chavesile.
Favoriitidest on tänavusel Vueltal joonel Nairo Quintana ja Alejandro Valverde (Movistar), Primož Roglic (Jumbo-Visma), Miguel Angel Lopez (Astana) ja Fabio Aru (UAE Team Emirates).

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X