Tänavune Balti Keti velotuur toob Eesti publiku ette mitme Tour de France’il osaleva meeskonna järelkasvutiimi

stage5-2014-GC-podium

Juba kuu aja pärast, 18.-20. augustini peetakse järjekorras XII Balti Keti velotuur, mis on kunagise Balti velotuuri järjepidevuse kandjaks.
Rahvusvahelise jalgratturite liidu UCI kalendrivõistlus tõotab eelülesandmise põhjal tulla eriliselt esinduslik ja huvitav. Osalemise soovist on teada andnud kahe World Touri meeskonna – Alpecin-Deceuninck ja Uno-X Pro Cycling – järjelkasvutiimid.

“Ju on midagi, mida me teeme hästi,” selgitab velotuuri peakorraldaja Allar Tõnissaar nimekate järelkasvutiimide huvi. Eks selle nimel on ka tööd tehtud. “Oleme juba aastaid tiimide hulgas läbi viinud järelküsitlust, kus palunud ausat tagasisidet ning andnud sealjuures lubaduse, üle elada ka kõige karmimad süüdistused. Kõik loomulikult ei viitsi vastata, aga need kes on vastanud, on olnud hästi asjalikud. Läbi tagasiside oleme kindlasti saanud velotuuri korraldust paremaks.
Kiidetud on velotuuri keskmist taset ja suuri keskmisi kiirusi, mida siinne seltskond suudab pakkuda. Viimastel aastatel on kiidetud ka online otseülekannet, sest oleme jaganud ülekande pilti tiimidele tasuta ning nemad omakorda jaganud seda fännidega. Muide, 2021. aastal oli kõige suurema vaatajaskonnaga riik otseülekannetel Uus-Meremaa, sest nende sportlane Laurence Pithie (Groupama-FDJ Continental) võitis velotuuri ja tema käekäik huvitas Uus-Meremaal väga paljusid,” toob Tõnissaar välja huvitava faktikillu.

Tänavusel Balti Keti velotuuril on kavas kolm etappi, igas Balti riigis üks.
Pidulik meeskondade tutvustus ja esimese etapi lähe leiab aset Tartus. Reedese päeva, 18. augusti trass viib ratturid Emajõe Ateenast piirilinna Valgasse. Finišipaigaks Jaanikese motokeskus.
Päev hiljem ehk 19. augustil jätkatakse Läti pinnal Siguldas. Võistlejatel tuleb läbida kaks suuremat ringi, mille jooksul saab päris mitmel korral “nautida” Sigulda tõusu kibedat maitset.
Velotuuri kulminatsioon saabub Leedus Panevežyses. Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 32. aastapäeval on mõistagi eriline ootus eestlaste heale etteastele. Mullu Eesti koondis velotuuri võitis nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Edu kordamine lihtne ei saa olema, eriti kui joonele tulevad ka eelpool välja toodud järelkasvutiimid.

“See, et järelkasvutiimidesse jagub kõrge lennuga talente on siin juba ammu tõestatud,” toonitab Tõnissaar. “Võtame kas või Mathieu Van der Poeli, kellest on tõusnud rattamaailma suurkuju ning see, et tema CV-s on Balti Keti velotuuri üldvõit ajab tema fännide hordid ilmselgelt velotuuri kodulehele klikke tegema. Et teada saada, mis võidusõiduga tegu ja mida see Balti Kett velotuuri nimes ikkagi täpsemalt tähendab. Usun, et ka erinevate profitiimide inimestele jääb see silma ning võimalik, et läbi selle on samuti velotuurile võistlema tuldud.”
Lisaks van der Poelile on nimekamatest ratturitest varasematel aastatel osalejate hulka mahtunud Dylan Groenewegen, Phil Bauhaus, Ignatas Konovalovas, Tomas Vaitkus jt. Ei saa välistada, et ka tänavusel velotuuril kerkib esile mõni tulevane maailma mastaabis tegija. Oma silm on kuningas, kõik on oodatud kaasa elama!

Kunagise Balti velotuuri järjepidevuse kandja – Balti Keti velotuur, taaselustati 2011. aastal. Alates 2012. aastast on mitmepäevasõit kuulunud rahvusvahelise jalgratturite liidu kalendrisse. 2014. aastal võitis velotuuri maailma rattaspordi suurnimi Mathieu van der Poel.
Velotuur aitab elus hoida märgilise poliitilise sündmuse – 1989. aasta Balti Keti – mäletamise vajalikkust. Baltikumi teedel on aastate jooksul võistelnud enam kui 770 välisklubide ratturit, igast maailma nurgast, kes on tänu tuuril osalemisele saanud esmase indikatsiooni Balti riikide lähiajaloost.

Fotol Mathieu van der Poel 2014 aastal Balti keti velotuuri üldvõitjana poodiumi kõrgemail astmel. Autor: Hendrik Osula, BCT

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X