Tänavasõidu Eesti meistriteks krooniti Vahtra ja Soonik

Elva tänavatel toimunud 64. tänavasõidul pälvis meeste absoluutarvestuses esikoha leedulane Aivaras Mikutis (Ampler Development Team), ent Eesti meistri kulla sai kaela teise koha pälvinud Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole). Naiste sõidus sai absoluutarvestuses esikoha Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi).

Mikutis pälvis kümnest vahe- ja lõpufinišist kokku 37 punkti. Seejuures noppis leedulane maksimumpunktid viimasest viiest finišist ning lõpetas uhkes üksinduses ajaga 1:03.57, mis teeb keskmiseks kiiruseks 43,35 km/h. Eesti meistri tiitli pälvinud Vahtra oli nobedaim esimeses neljas vahefinišis ning kogutud 24 punkti andis talle kindla võidu 17 punkti teeninud Oskar Nisu (Peloton) ja 13 punkti pälvinud Rait Ärmi (Equipe Cycliste Continentale Groupama) ees. Ärm sai seejuures Eesti meistri tiitli kuni 23-aastate konkurentsis.

Naiste sõidus, kus startisid koos juuniorid, kuni 23-aastased, eliitklassi, sportklassi ja seeniorklassi ratturid, pälvis esikoha 20 punktiga Soonik (NU). Kuigi veel naisjuunioride klassi kuuluv Elisabeth Erbas (Kalevi Jalgrattakool) teenis sama palju punkte, siis sai otsustavaks vahefinišite võitude arv, mida Soonikul oli kaks, ent Ebrasel üks. Üldarvestuses sai kolmanda koha 13 punktiga soomlanna Essi Pelto Arvo (IBD-Cycling). Eestlannadest oli kolmas Aidi Gerde Tuisk (Erasõitja; NU; 10 punkti).

Kõikide vanuseklasside esikolmikud:

Eliitmehed – Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole; 24 p), Oskar Nisu (Peloton; 17p), Jörgen Matt (Peloton; 4p)
Eliitnaised – Essi Pelto-Arvo (IBD-Cyling; 13p), Liisa Ehrberg (Proshop Team; 5p), Mae Lang (Lviv Cycling Team women; 5p)
MU – Aivaras Mikutis (Ampler Development Team; 37p), Pauls Rubenis (Ampler Development Team; 15p), Alekss Krasts (Ampler Development Team; 13p)
NU –Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi; 20p), Aidi Gerde Tuisk (Erasõitja; 10p), Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi; 1p)
MJ – Frank Aron Ragilo (Cannibal Team; 20p), Lauri Tamm (Kalevi Jalgrattakool; 15p), Karl Kurits (Rein Taaramäe Rattaklubi; 15p)
NJ –Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool; 20p), Annabrit Prants (Kalevi Jalgrattakool; 3p), Eliise Kivistu (Spordiklubi Rakke; 0p)
M16 – Richard Ründva (Kalevi Jalgrattakool; 19p), Henri Arjus (CFC Spordiklubi; 17p), Riko Tammepuu (CFC Spordiklubi; 14p)
N16 – Zlata Broniševskaja (Kalevi Jalgrattakool; 20p), Maria Treier (CFC Spordiklubi; 9p), Natali Nora Nigul (CFC Spordiklubi; 7p)
M14 – Glen Gregory Kõiv (CFC Spordiklubi; 25p), Robert Sebastian Heinsar (Lõuna-Eesti Rattaklubi; 11p), Markus Aleksander Saar (Kuusalu Rattaklubi)
N14 – Linda Lensment (Kalevi Jalgrattakool), Mirt Ärm (Porter Racing), Mia-Frida Ragilo (Kalevi Jalgrattakool)
M12 – Magnus Normak (Kalevi Jalgrattakool), Georg Salupuu (Kuusalu Rattaklubi), Elvis Ormus (Nõmme Rattaklubi)
N12 – Pauliine Pesor (Raplamaa Rattaklubi Komo), Emily Kodanik (Lõuna-Eesti Rattaklubi), Lisandra Haljaste (Viljandi Rattaklubi)
MSport-Mseenior – Johan Nordlund (GIF-Chebici; 23p), Caspar Austa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi; 19p), Kristo Enn Vaga (Hawaii Express; 17p).

Kõik tulemused: https://www.timing.ee/event38.php?rada=1

Pildigalerii  kriteeriumi Eesti Meistrivõistlustelt Elvas: siin

 

Impression