TÄNA OTSE | Lõiv ja Mõttus asuvad maastikuratturite EM-il medalijahile

image0

Maikuus toimuma pidanud maastikusõidu Euroopa meistrivõistlused sõidetakse tänavu hoopis oktoobris Šveitsis Monte Tamaros. Naiste klassis asuvad medalit püüdma valitsev Eesti meister Janika Lõiv ja Mari-Liis Mõttus. Neile saab kaasa elada ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel alates kella 13.10-st, meeste eliitklassis startivale Martin Loole aga alates kella 15.20-st. Ülekannet kommenteerivad Karmen Reinpõld, Erki Kukk ja Sulev Lipp.

Lõiv pälvis mullu EM-il üheksanda koha. Tänavu on samm edasi astutud, mida näitasid kõrged kohad (10. ja 15.) Nove Mestos sõidetud MK-etapil. Paraku ei õnnestunud eestlannal eelmisel nädalavahetusel sõidetud MM nii nagu ta lootnuks, kuigi 20. koht oli Lõivu karjääri parim tulemus. Seda enam on ta motiveeritud Euroopa meistrivõistlustel.

Esimest aastat eliitratturite seltskonnas sõitev Mari-Liis Mõttus pälvis MK-etappidel 62. ja 52. koha ning Austrias Leogangis sõidetud MM-il lõpetas neiu 40. positsioonil.

Loo pälvis MK-sarjas meeste eliitklassi ratturite seas 43. ja 36. koha. MM-il maadles eestlane tehnilise ebaõnnega ning finišeeris 61. positsioonil. Loo parim EM-i tulemus pärineb 2016. aastast, mil ta lõpetas kõrgel 11. kohal.

Allikas: sport.err.ee

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X