TÄNA DELFI TV-s | Balti Keti velotuur algab proloogiga Pirital, stardis MM-i medalimees

2011. aastal taaselustatud kunagine Balti velotuur, kaasaegsema nimega Balti Keti velotuur saab sel aastal olema eriline. Kõik kolm Balti riiki Eesti, Läti ja Leedu tähistavad tänavu 100. sünnipäeva ning selle tähelepanuväärse sündmuse äramärkimiseks sobiks velotuuri võit kui kirss tordile.

Tänavusel jõuproovil on kavas sissejuhatav proloog ja kolm etappi. Võistlus läheb käima juba täna kui Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringil leiab aset 4,7 km pikkune temposõit. Esimene võistleja saab lähte kell 18.00. Proloogi võitja on teada orienteeruvalt kell 20.15.

Leedu koondise ridades läheb ühe soosikuna rajale 2015. aasta maanteesõidu maailmameistrivõistluste grupisõidu pronks Ramunas Navardauskas.

Meeskonnana on väljas nii Eesti koondis kui amatöörklubi Cycling Team Tartu. Kastanid peavad tulest tooma eeskätt Gert Jõeäär, Martin Laas, Oskar Nisu, Norman Vahtra.

„Balti Keti velotuur on oluline ka niiöelda Balti riikide rattaspordi strateegia mõttes, sest tegemist on UCI 2. kategooria võidusõiduga, kus on võimalik teenida rattaspordis ülivajalike reitingupunkte,“ hindab velotuuri peakorraldaja Allar Tõnissaar kõrgelt suurt pilti.

„Teise kategooria puhul on korraldaval riigil võimalik välja panna rohkem võistkondi kui üks. Ja ehk on ka koduseinte toel võimalik neid punkte julgemalt napsata. Täies mahus on seda ära kasutanud Leedu, kes on toonud kohale lausa kolm võistkonda ja Navardauskase pealekauba. No mina loodan, et äkki saavad eestlased kodupubliku toel vähemalt hea alguse.“

Reedene 152,3 km pikkune grupisõit leiab aset trassil Tallinn – Ravila – Tallinn. Pidulik start antakse kell 11 Toompealt ja finiš on orienteeruvalt kell 14.30 Pirital, velotreki lähistel, Rummu teel.

Nii proloogist kui reedesest etapist on kavas otseülekanne Delfi TV-s.

Balti Keti velotuur 2018 etapid:

23. august – Proloog 4,8 km (Tallinn, Pirita) (Algus kell 18.00 – otseülekanne Delfi TV-s)

24. august – Esimene etapp 156 km (Tallinn, pidulik start Toompealt ja finiš Pirital) (Algus kell 11.00 – otseülekanne Delfi TV-s)

25. august – Teine etapp 155 km (Läti, Valmiera – Sigulda) (Algus kell 11.00)

26. august – Kolmas etapp 160 km (Leedu, Penevežys – Vilnius) (Algus kell 10.00)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X