Tallinna rattamaraton meelitab seiklusjanulisi 76 km raja ja 941 tõusumeetriga

Pühapäeval toimub Kõrvemaa radadel Tallinna rattamaratoni avatud raja sõit, kus liikumishuvilised saavad aegsasti tutvuda rajameister Jüri Voodla välja mõeldud trajektooriga. Valida saab 76 km, 47 km ja 20 km pikkuste distantside vahel ja ühine veeremine saab alguse kell 11:00.

Kaks aastat tagasi maratoni peakorraldaja ameti maha pannud Voodla naudib rajameistri ametit täiel rinnal. “Liikuv töö värskes õhus on tervisele parim,” kiidab ta. Vaatamata pikaajalisele radade tegemise kogemusele leiab mees igal aastal uusi nüansse ja vimkasid osalejate üllatamiseks. “Kui varem oli start Tallinna poole, siis nüüd sõidavad ratturid Aegviidu suunas ning saavad end kohe valmis panna kaheks väiksemaks ning üheks tõsisemaks tõusuks,“ lubab ta.

„XXL-sõit ei tee tänavu tiiru võistluskeskusest läbi ja kulgeb eemalt. Tegemist on veidi keerukama väljakutsega neile, kes tahavad tõsisemat seiklust ja pingutust. 941 tõusmeetrit ei ole lihtsamate killast, turnimine juurikate vahel ja singlitel on omajagu ohtlik. Pühapäevakruiisijatel soovitan liituda noorte- ja matkadistantsiga, mis on 20 km pikk ning võtab rahulikus tempos sõites aega kaks kuni kolm tundi,” nendib Voodla.

Põhidistants jääb üldjoontes samaks, kuigi ka seal on juures mõned uued lõigud. “Kõrvemaa on liiva- ja rabamaastikuga üsna vaheldusrikas ja trass suures osas lai. Puuduvad kilomeetrite pikkused uhamislõigud, mis jäid varem Jäneda kanti. Tänu sellele on rada muutunud nii raskemaks kui keerukamaks, küll aga huvitavamaks.“

Jüri Voodla soovitab avatud raja sõidule tulijatel varustada end virtuaalse kaardiga, mida saab alla laadida rattamaratonid.ee veebiküljelt. „Trass on märgistatud punaste noolte ja Škoda lintidega, erinevate distantside hargnemised tähistame samuti vastavalt,“ kinnitab rajameister ja lisab, et ühisveeremisel otsest eestvedajat tänavu pole.

21. Tallinna Rattamaratoni võistluspäev on planeeritud 19. maiks. Esimene start kõige pikemale trassile antakse kell 10:30, põhisõidule minejad alustavad kell 11:00 ning noorte- ja matkasõit toimub algusega kell 12:10. Lastesõidud viiakse läbi kohe pärast põhisõidu starti kell 11:10.

Kaardid:

Vytautas XXL sõit – 76 km
Virtuaalne kaart – www.plotaroute.com/route/597074

Põhisõit – 47 km
Virtuaalne kaart – https://www.plotaroute.com/route/597067

Eesti Pagari Noorte- ja matkasõit – 20 km
Virtuaalne kaart – www.plotaroute.com/route/597072

Rattamaratoni soodusregistreerimise esimene voor kestab kuni 9. maini ja teine voor 16. maini.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X