Tallinna Rattamaraton lõppes Markus Pajuri ja Mari-Liis Mõttuse võiduga

676049h8716t74

Tallinna Rattamaratoni võitsid Markus Pajur ja Mari-Liis Mõttus. Bosch Eesti Maastikurattasarja üldvõitjateks tulid Gert Jõeäär ja Greete Steinburg.

22. Tallinna Rattamaratoni võistluspaigas Kõrvemaal tervitas rattureid täna hommikul hele päike. Kaunis suvepäev meelitas kohale üle 900 väikese ja suure rattasõbra. Tänase sõidu tulemusel selgusid ka sarja üldvõitjad ning see lisas kogu sõidule ekstra põnevust.

47 km põhisõidu paremad kulutasid raja läbimiseks aega vähem kui 1 tund ja 40 minutit. Tasavägiselt kulgenud võistluse võidu võttis Markus Pajur, kelle tulemuseks märgiti 1:37.51. Teise koha saavutas Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:37.58 ning kolmandana veeres üle lõpujoone Rein Taaramäe ajaga 1:38.08. Esikolmiku järel lõpetasid Peeter Tarvis (Veloplus) 1:40.28, Raido Saar (Redbike/Hiieko) 1:41.28 ja Greg Hallop (Viljandi Rattaklubi 1) 1:41.38.

Naiste arvestuses nii tihedat rebimist ei olnud ning ajavahed esikuuiku hulgas kujunesid suuremaks. Kiireim õrnema soo esindaja oli täna Mari-Liis Mõttus (Haanja RK) ajaga 1:51.18, teiseks sõitis end Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team I) ajaga 1:54.11 ning kolmandana jõudis finišisse Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 1:56.39. Kuue parema hulka mahtusid veel Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 1:59.51, Merili Sirvel (RR Siplased /Vitax) 2:01.45 ja Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) 2:03.04.

Noorte ja matkasõidul osalejad läbisid Kõrvemaal 17 km ning kiireimad olid noormeestest Henri Valmsen (Viljandi Rattaklubi 1) ajaga 39.52 ja neidudest Laura Lizette Sander ajaga 39.53.

Öö läbi sadanud tugev vihm muutis küll tänased rattarajad pisut pehmemaks ja tekitas sinna nii mõnegi suuremat sorti porilombi, kuid kuna hommikuks oli vihmasadu asendunud päikesepaistega, said ratturid nautida mõnusalt sooja suveilma.

“Päevaga võib väga rahule jääda. Osalejate nägudest oli näha, et inimestele meeldis. Ei olnud ülemäära palav, rajad olid huvitavad ja saime hooaja lõpetuseks mõnusa sõidu,” tõdes Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaher.

“Mul on väga hea meel, et osalejate arv on kasvanud ning et ka noorte- ja matkasõidule tuli rattureid rohkem kui eelmisel aastal. Meie eesmärk ongi aina enam pakkuda jõukohaseid distantse igapäevastele rattasõitjatele ning rõõm on näha, et noorte- ja matkasõidule tullakse terve perega,” lisas ta ning lubas: “Uuel aastal uue hooga!”

Tänane etapp tõmbas joone alla kogu Bosch Eesti Maastikurattasarjale ning nii meeste- kui naiste arvestuse parimad olid enne seda veel lahtised. Meestest saavutas napi võidu Gert Jõeäär, kes edestas Peeter Tarvist ja Taavi Kannimäed (Team Antsla). Naistest tagas tänase kolmanda kohaga sarja üldvõidu Greete Steinburg, kellele järgnesid Iiris Takel ja Maris Kaarjärv.

Aktiivseima ratturi tiitli viis ülinapi eduga Gert Jõeääre ees koju aga Peeter Tarvis. Võistkondadest oli edukaim Veloplus ja naiskondadest Spordipartner Racing Girls.

Maastikurattasarja peakorraldaja Enno Eilo jääb tänavuse hooajaga väga rahule. “Igal etapil oli rohkem osalejaid kui möödunud aastal. Ka viimane etapp õnnestus hästi, sest esmane tagasiside on väga positiivne,” rõõmustas ta. “Tänan kõiki osalejaid ja toetajaid, tänu kellele see võistlus suures osas sünnib!” ütles ta lõpetuseks tänusõnad.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X