Tallinna Linnavolikogus loodi jalgrattateede toetusrühm

Rattursebral_Foto-Aare-Lepaste-800x445

Tänasel Tallinna linnavolikogu istungil loodi jalgrattateede toetusrühm, et juhtida tähelepanu jalgratturite halvale olukorrale ja kutsuda linnavalitsust ellu viima Tallinna jalgrattastrateegiat.

Toetusrühma algataja Kaido Kuke (Isamaa) sõnul tahab Tallinna linnavalitsus end näidata justkui väga rohelisena, teisalt aga visatakse ratturitele järjepidevalt kaikaid kodaratesse.

Olukorra muutmiseks vajaliku poliitilise tahte puudumine on kõige ilmekamalt näha komejandis, mis ümbritseb linna enda tellitud Jalgrattastrateegiat. “Strateegia, mis on väga mahukas, peaks olema ellu viidud seitsme aasta pärast, ent sisuliselt pole linn sellega algustki teinud. Teisisõnu on toodetud lihtsalt üks ilus paber, mille rakendamiseks puudub linnavalitsusel poliitiline tahe,” rääkis Kukk.

“Rattastrateegias kirjeldatud 1,75 meetri laiuseid või Tallinnas peaaegu puuduvaid autoteedest täielikult eraldatud jalgrattateid ei ole vaja mitte selleks, et Tallinn saaks taas minna mütsiga lööma Rohelise pealinna võistlusele. Üha enam kuuleme, kuidas ratturid või tõukeratturid satuvad liiklusõnnetustesse. See juhtub, kuna kergliiklejatel puudub omaette ruum – rattur ei sobi jalakäijate ega autode vahele,” lisas Kukk.

Kuke sõnul on Tallinna linnavolikogus hulga inimesi, kes mõistavad, et jalgrattataristu arendamine on linnale väga oluline. Toetusrühma eesmärk on tema sõnul koguda kokku sarnaselt mõtlevad linnavolikogu liikmed erakondade üleselt ja algatada diskussiooni linnavolikogu, linnavalitsuse ja huvirühmade vahel lahenduste leidmiseks.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X